Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Centralny zamek, sterowanie od wewnątrz tylko przód

nepenthesx 21 Dec 2011 21:12 2805 6
 • #1
  nepenthesx
  Level 2  
  Witam,
  jak w temacie centralny zamek normalnie działa przy zamykaniu kluczem natomiast przycisk zamykania w drzwiach kierowcy (narysowany kluczyk) zamyka wszystkie drzwi po czym od razu otwiera tylne drzwi (nie sprawdzałem jak jest z bagażnikiem).
  Błąd, awaria, ustawienia czy zwariowałem? ;]

  O ile to istotne to Skoda Octavia 1998/99 oczywiście 1.9TDI SLX
 • #2
  kkknc
  Level 43  
  Centralny pewnie dokładany uniwersalny. Oryginał ma troskę inny skok. Można się pobawić z regulacją, ale będzie ciężko albo będzie działać dobrze z kluczyka, albo ze środka. Dłuż guzik do otwierania zamykania w środku i będzie dobrze.
 • #3
  nepenthesx
  Level 2  
  Raczej oryginalny, to wersja SLX jest. Nie wiem jak to sprawdzić. W każdym razie co mam zrobić? Dołożyć guzik? Co masz na myśli?
  Mam zamiar w przyszłości dorobić pilota i może jeszcze alarm to będę patrzyć na centralny może w tedy da radę coś zdziałać?

  P.s Nie mam pojęcia jak ten temat znalazł się w "samochody ciężarowe" na pewno tam nie dawałem.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  stomat
  Level 36  
  Ale gdyby problem był w przelotce tylnych drzwi to zachowywałby się tak samo przy zamykaniu kluczykiem a kolega pisze że z kluczyka jest OK.
 • #6
  sandal7
  Level 21  
  to częsta usterka zamków w skodziankach i paskach, można to naprawić bez wymiany zamka , trzeba zdjąć tapicerke w tych drzwiach co wybija rygielka po zamknięciu z przycisku w kabinie a następnie podać mase na jeden z przewodów idących do zamka , nie pamiętam tylko na który dlatego należy to wykonać na próbę przez kontrolkę (żarówka ok 5 W ) a gdy już go ustalimy można spiąć na sztywno z masą. 10 minut i po problemie.
 • #7
  mydlak
  Level 11  
  Miałem podobny problem u siebie w drzwiach kierowcy - z deadlock'a zamykał wszystko po czym odskakiwał jeden rygiel właśnie w tych drzwiach. Po wymianie zamka problem ustał, a więc na pewno powodem były padnięte mikroswitche. Jeśli zauważyłeś brak informacji o otwartych drzwiach na kokpicie lub dziwnie działające światełko kabiny przy otwieraniu drzwi to awarie masz na tacy - mikrostyki. Podłącz inny zamek na próbe jeśli masz możliwość.