Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki centralny zamek? Alarm Silikon rxa.

15 Gru 2004 11:22 2511 16
  • Poziom 14  
    mam takie pytanko-Jaki mam kupic centralny zamek (alarm Silikon rxa)
    żeby pasował do tego alarmu.samichód Łada Samara(3 drzwi).I mam pewne wątpliwości w stosunku do jednego tematu, jak przyjdzie sobie pan nie spokrewniony z tym samochodem (czytaj zlodziej) z szpejem do otwierania dzwi (nie koniecznie kluczyk) i je "otworzy" (jedne) to reszta tez bedzie otwarta??? ale czy alarm sie rozbroii czy nadal bedzie aktywny (otwarcie dzwi -wyje,kopie obraca, itp,itd).Słyszałem że mozna odłączyć wkładkę zamka od zamka (masło maślane-ale jak to napisać) a co zrobić jak akumulator padnie lub bateria w pilocie???????
    odpiszcie prosze bardzo mnie to intryguje
    za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje
    pozdrowionka!!!!!!
  • Poziom 24  
    Chlopie czeka Cie wiercenie w slupkach - w ladzie nie ma otworow fabrycznych na przeprowadzenie kabli od centrala. Tak wiec odkrecaj drzwi, postaw z boku i lap sie za wiertarke. Kiedys koles namowil mnie na taka robote - przekichane.
    Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Nawet jeżeli zamki się otworzą nie spowoduje to rozbrojenia alarmu poprostu zacznie wyć po otwarciu drzwi. Co do siłowników zastanów się nad jakimiś fabrycznymi które są parę groszy droższe ale lepiej wykonane. np. Terminator albo Tesor Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Otwarcie zamka z klucza czy innymi metodami spowoduje po otwarciu drzwi wycie syreny i miganie świateł a także zablokowanie zapłonu (jeśli jest zamontowane odcięcie zapłonu) Jeśli otworzony zostanie zamek lewy to także otworzy się zamek prawy. Jeśli zgubisz pilota lub rozładuje Ci się bateria w nim, to jest opcja awaryjnego wyłączenia alarmu. Po otwarciu drzwi (alarm wyje) należy włączyć stacyjkę w pozycję zapłon, oraz odnależć wyłącznik serwisowy i go przycisnąć. spowoduje to wyłączenie alarmu i spokojne dojechanie do domu lub serwisu.
    Jeśli chcesz to możesz wykorzystać w tym układzie dowolne siłowniki. Oryginalnie siłownik w drzwiach kierowcy jest 4-przewodowy, lecz jeśli zamontujesz uniwersalny 5przewodowy to musisz tylko czarny przewód siłownika podłączyć do masy, a pozostałe niebieski i zielony siłownika połączyć z żółtym i zielonym z Silicona. Przewód brązowy i biały siłownika połączyć odpowiednio z pomarańczowym i białym. Jeśli siłownik będzie się wzbudzał ( chodził tam i z powrotem ) to należy zamienić miejscami jedną parę przewodów sterujących (biały z pomarańczowym) i wszystko powinno być Ok.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    powiedz mi jeszcze ile trzeba mieć wprawy aby to zamontować(łatwo ,średnio łatwo .........)nigdy czegoś takiego nie robiłem !
    A może znasz ceny takich centralnych zamków ja nigdy wcześniej nad tym nie myślałem (tak mi nagle do łba strzeliło)))
    dzięki za odpowiedzi
    pozdrowionka dla wszystkich!!
  • Poziom 24  
    Czesc. Do lady trzeba zalozyc silowniki o wiekszej sile - 6kg. W tym aucie mechanizmy zamkow w drzwiach chodza ciezko. Moj kolega zalozyl standardowe (3,5 kg) i po czasie okazalo sie, za sa za slabe-nie zawsze zamykaly/otwieraly. Koszt koszt takiego zamka to: centralka+okablowanie okolo 40 zl, 2 x silowniki 6kg po 35 zl=110 zl. Taki zamek zamontuje kazdy, kto ma minimalne pojecie o elektrycznosci i mechanice. Skoro biezesz sie za alarm, to zrobisz to bez problemu.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    jeżeli chodzi Ci o otwory z drzwi do słupka to ja je mam poniewaz montowałem kiedyś głośniki w drzwach więs chyba nie będzie problemu?
    podłaczenie zamka do alarmu mam już napisane (jak będe podłanczał i nie będe wiedział jak to mam nadzieje ze mi pomozecie!) ale chciałem jeszcze dołożyc czujnik udezeniowy i zastanawiam się czy jego podłancza się w to samo miejsce co czujnik mikrofalowy (takowy posiadam zamontowany ma chyba ze "sto" lat ale jeszcze działa)z tego co paczyłem to wychodzą trzy kabelki (pewnie masa ,plus i impuls wyzwalający alarm).Jezeli się myle to mnie sprowadz na dobrą drogę .Mało się na tym znam a lepie to zrobić samemu (napewno taniij) niż jechać do serwisu (miałem już raz nauczke)
    Jak będziecie odpisywać to tłumaczcie jak dziecku-dzięki za cierpliwiść
    pozdrowienia dla wszystkich
  • Poziom 29  
    Tak wychodzi masa, zasilanie i wejście wyzwalające. Musisz podłączyś wyzwalanie od mikrofali i uderzeniówki poprez diody. Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    przypuszczam że chodzi o odseparowanie czujnika (tak jak przy drzwiach)
    ale czujnik mikofalowy mam puszczony bezpośrednio (nie przez diode)to dobrze czy żle -tak było orginalnie zrobione.(A dopiero kazdy następny czujnik przez diode?????
    Natomiast masa i plus normalnie równolegle z czujnikiem ultrasów???????
    pozdrowionka!!
  • Poziom 29  
    oryginalnie nie stosuje się diod bo w przypadku jednego urządzenia nie jest to potrzebne. Musisz założyć 2 diody na uderzeniówkę i na mikrowale (wyzwolenie oczywiście) czyli dokładnie tak jak z separacją drzwi. Pozdrawiam. Co do zasilania jak najbardziej równolegle
  • Poziom 13  
    tak tez miałem łade samare "90 jakies 14 lat temu ...kupa rzezby ale da rade
    nawet elekt.szyby zastosowałem
    wtedy to było szaleństwo
    az sie łezka w oku kreci...........
    i to radio kaseciak kenwooda,tonsil na półce...szał
    bedziesz miał problem wal na maila
    a propos mam klosz do samary do tyłu i tylną półke jeszcze, oddam za darmo
  • Poziom 14  
    a czy można podłonczyć central zamek bez połączenia go z alarmem??
    wkładam kluczyk i otwierwm wszystkie drzwi.
    pozdrowienia dla wsztstkich!
    siema
  • Poziom 29  
    tak oczywiście musisz tylko posiadać modół top 32 lub top 33. No i oczywiście siłownik master. POZDRAWIAM
  • Poziom 14  
    A NA CZYM polega różnica między modułem top32 a modułem top 33.
    a jakie sa kłopoty z podłączeniem???
  • Poziom 29  
    sterownik top 33 jest bardziej rozbudowany jezeli chodzi o sterowanie. W twoim przypadku i tak bedzie spełniał funkcję jak top 32. Napisałem tylko dwa modele gdybyś miał pod ręką akurat któryś z nich. POZDRAWIAM
  • Poziom 29  
    cobraver napisał:
    centralny zamek w Twoim przypadku nie jest żadnym zabezpieczeniem a raczej wygodą ,jak bedzie chciał to drutem otworzy ważne zeby alarm zadziałał

Widzę że lubisz robić z ludzi niewiadomo co. Każdy wie że centralny zamek nie jest zabezpieczeniem (chyba że posiada rygiel). W tych postach nikt nawet tak nie twierdził problem polegał na tym, że kolega nie wiedział czy otworzą się tylko jedne drzwi czy wszystkie. Czytaj uważniej i nie wypisuj bezsensownych postów.
  • Poziom 14  
    myślę ,że temat został wyczerpany i można go zamknąć!!