Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Coming/living Home Golf IV 2000r

Blazej85 21 Gru 2011 21:39 3398 0
    Blazej85
    Poziom 12  
    Witam, temat poświęcam modułowy zaprojektowanemu, oraz wykonanemu przez użytkownika forum elektroda byrrt

Chciałem podzielić się informacjami które dotyczą montażu tego modułu do golfa IV diesel, bo może ktoś będzie go montował do takiego samochodu
    generalnie sygnałów można szukać gdziekolwiek ale u mnie wygląda to tak:

Sygnał nr.
    1. pod boczkiem drzwi kierowcy w okolicy zamka przez blachę w drzwiach przechodzi wiązka kabli przez dławik, tam znajduje się przewód żółto-zielony
    przewód na zdjęciu jest już dolutowany i zaizolowany

2. również pod boczkiem kierowcy znajduje się lampka w drzwiach, interesuje nas przewód brązowo-biały.
    przewód na zdjęciu jest już dolutowany i zaizolowany.

3. Przewód na zacisku śrubowym pod kolumną kierowniczą

4. Stałe napięcie z zacisku śrubowego 30A znajdujący się na tablicy przekaźników pod kolumną kierowniczą.

5. oraz 6."u mnie światła mijania" jako jeden przewód podłączony do wyłącznika świateł pin "7" żółto-zielony zachowujemy w ten sposób oryginalne bezpieczniki.

7. oraz 8. zacisk śrubowy tak samo jak pin "4"

9. "u mnie pozycyjne" do tego przewodu dolutowałem dwie diody ok 5A żeby rozdzielić sygnał na dwa, ponieważ pozycyjne światła dzielą się na prawe i lewe, po rozdzieleniu sygnału jeden kabel na wyłącznik świateł pin "13" a drugi na pin "14"
    Dodam że zaświecają się pozycyjne przód tył oraz podświetlenie zegarów w samochodzie. Natomiast nie świeci się podświetlenie tablicy rejestracyjnej.

10. "u mnie" lewym słupkiem do górnego rogu.

11. "u mnie" przewód niepodłączony ponieważ nie chce wyłączać świateł podczas zamykania więc nie pomogę.

12. wyłącznik świateł pin "2" biało-czarny

a cały moduł założony został tak żeby można było go wypiąć i wymienić bezpiecznik w razie "W" nad podstopnicą u kierowcy a konkretnie przykręcony do obudowy nad nogami w rogu.

więcej fotek nie posiadam, bo powiedźmy że było za późno;)

Dzięki Piotrze za zrobienie modułów i pomoc. Mam nadzieje że komuś się przyda ten temat:)

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki