Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

'Toshiba Satellite A110'-195 i niechciane wyłączenie komputera

Regemaster 22 Gru 2011 00:31 1993 5
  • #1 22 Gru 2011 00:31
    Regemaster
    Poziom 7  

Kolega przyszedł do mnie z laptopem i mówi, że coś jest nie tak z systemem i żeby wgrać nowy, ale żeby przed formatowanie zgrać zdjęcia z dysku, ogólnie nie problem, więc komputer wziąłem.
    Przy włączeniu wyskakuje napis:
    "PXE-E61: Media test failure, chceck cable
    PXE-MOF: Exiting PXE ROM".
    Przy normalnym włączeniu okazuje się, że system Windows XP Home Edition przy ładowanie się wyrzuca "blue screen" i komputer się wyłącza.
    Przy wejściu w tryb awaryjny wyskakuje: "press ESC to cancel SPTD.sys" a jeśli nic nie wcisnę to po kilku sek szybki "blue screen" i restart.

Kumpel mówił, że kiedyś padł twardy dysk i był wymieniany, więc próbowałem odpalić "Easy Peasy" z pendriva i podczas ładowania systemu komp się wyłącza.
    Próbowałem z LiveCD Ubuntu 11.04. Ładuje się pulpit i komp się wyłącza.
    Udało mi się "bez awaryjnie" posiedzieć chwilę na OPHcrack linux LiveCD, ale nie mogłem dojść do dysków przez niego.

Na necie znalazłem wzmianki, że można coś zrobić dzięki "Konsoli odzyskiwania" ale zanim cokolwiek zrobię idzie restart, ale się komp wyłącza.

Zrobiłem sobie kilka godzin przerwy od tego i teraz jak próbuje go choćby włączyć, to się wyłącza zaraz po pokazaniu ekranu z napisem "Toshiba".

O co tu może chodzić? Co może być tego przyczyną?

Dodam, że ten notebook nie posiada baterii i pracował na nim kumpel na samym zasilaczu. Do tego zasilacz oryginalny się zepsuł "dawno temu" i działa na jakimś uniwersalnym. Na spodzie laptopa jest napisane "DC19V-3.42A" a na zasilaczu ekran pokazuje 19V i 5.2A. Mogło to się do czegoś przyczynić?

• Ups
  • #2 22 Gru 2011 14:41
    Richter
    Poziom 31  

Co do PXE-E61: Media test failure, chceck cable

Cytat:
    Komunikat ten wskazuje na ustawienie bootowania systemu z karty sieciowej w BIOS'ie. Na starcie systemu wciskamy F2, przechodzimy na opcję BOOT i tutaj, (jeśli jest ustawione jako 1st Boot Device, Network: Realtek) zmieniamy kolejność na CD/DVD, Sata (czyli HDD), trzecią opcją jest teraz Network, który ustawiłam w ogóle na wyłączony (disabled). Komunikat zniknął.

Co do 2:

Link
    Link

• Ups
  • #3 23 Gru 2011 00:40
    Regemaster
    Poziom 7  

Więc jeden problem z głowy, ale co dalej? Co może być powodem, że tak działa komputer, a raczej prawie nie działa?

• Ups
  • #4 23 Gru 2011 11:35
    dinos83
    Poziom 33  

Jeśli ma 2 kości pamięci - sprawdź na jednej oraz przetestuj pamięć przez GoldMemory.
    Zrób kopię plików wyjmując dysk i podłączając do stacjonarnego przy okazji sprawdź SMART. Przeczyść, nałóż nową pastę na CPU.

• #5 30 Gru 2011 16:37
    piotrekmisk
    Poziom 11  

Tak jak kolega wyżej pisze sprawdź pamięci ram.Ja miałem to samo dwukrotnie na dwóch laptopach.Tzn były 2 kość po 1GB z czego jedna była uszkodzona.I zawsze to samo komputer się włączał pochodził i raz na jakiś czas restart.Wystarczyło wyjąć tą uszkodzoną i śmiga do tej pory.

• #6 09 Sty 2012 22:21
    Regemaster
    Poziom 7  

dinos83 napisał:
    Przeczyść, nałóż nową pastę na CPU.

Nie umiem go zbytnio rozłożyć. Odkręciłem wszystkie śrubki od spodu i jakby coś trzymało jeszcze mniej więcej na środku, a nie chcę nic robić na siłę, żeby czegoś nie urwać. Wie ktoś jak go rozłożyć?

Pasta już nałożona, ale przypadkowo wyciągnąłem kabelik ze wtyka od głośników i nie wiem jak je podłączyć. Jest jeden biały i czarny od lewego, oraz czerwony i czarny od prawego. Wie ktoś jak to podłączyć? Próbowałem szukać w google, ale nie mam pojęcia co wpisać, więc moje szukanie nie dało dużo efektów...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME