Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada Fiber 40Mb - modem Sagem Fast 3764 + własny router Netgear DGND3700

22 Gru 2011 03:25 6116 4
  • Poziom 10  
    Jak w temacie, chce przejść z Neostrady 20Mb na opcje Neostrady Fiber 40Mb, ale nadal chce korzystać z własnego modemo/routera Netgear DGND3700 ze wzgledu na dwuzakresowe WIFI 2.4/5GHz które jest dla mnie podstawą :) przy stremowanie materiału HD jak i słuchaniu muzyki w wysokiej jakosci bezprzewodowo.

Czy można na chwile obecną tak skonfigurować modemo/router od TP Sagema Fast 3764 aby działał tylko jako modem i przesyłał internet do mojego Netgeara który posiada dodatkowy port ethernet WAN dla zewnetrznego modemu.
    Sprawdziłem jego opcje i ma przyjmowanie internetu poprzez ustawienie Encapsulation na PPPoE (PPP over Ethernet) jest tez opcja wymuszenia portu WAN zeby uzywał ethernet WAN ale to juz chyba moze być ustawione na Auto ;)

Z góry dzieki za odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    nikt nie doradzi ?
  • Poziom 11  
    @Peter_mac: piszesz o HD i fiberze, to jest w pakiecie FunPack czy jakimś innym ?
  • Poziom 10  
    nie nie, chodziło mi ze potrzebuje miec siec WIFI dwuzakresową zarówno na 2.4GHz dla np. smartphonu i 5GHz dla multimedi w domu aby móc przesylac streamować bezprzewodowo materiał HD np. do konsoli itd. czy tez muzyke do amplitunera z pendrive'a z routera.
  • Poziom 43  
    Nawet jeśli się nie da, to masz dwie opcje:
    przełączenie tego portu LAN na WAN i podpięcie(będzie działać)
    wyłączenie DHCP i nie przełączanie LAN na WAN(też będzie działać)

Zostanie WiFi, tylko tyle, co będą dwa urządzenia, jednak nie powinno to robić problemu.