Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Versa 15 i GPRS-T1 - ustawienie powiadomień SMS o alarmach, awariach

pdzran 22 Gru 2011 09:00 5512 5
  • #1 22 Gru 2011 09:00
    pdzran
    Poziom 13  

Witam

Zainstalowałem Satel Versa 15, śmiga elegancko, instalacja z programowaniem zajęła mi max. 1 h (miałem problemy ale wynikało to z faktu, że na starcie płyta była uszkodzona).
    Doinstalowałem 2 czujki bezprzewodowe z odbiornikiem dwukanałowym Elmes - prosta i banalna instalacja.
    Wczoraj doinstalowałem INT-RX z 2 pilotami T-4 - prosta i banalna instalacja.

Mam natomiast problem z GPRS-T1, nie jestem pewien co i jak ustawić, żeby działało dobrze.
    Czytałem instrukcje zarówno GPRS-T1 i Versa 15 ale nie wszystko do końca rozumiem.
    Funkcjonalność jaką chciałbym osiągnąć, to powiadamianie SMS-em o alarmach, awariach (CLIP chyba w T1 nie jest możliwy),
    Dołączam zrzuty ekranu z programów i proszę o info co źle robię, co zmienić i dlaczego.
    Opierałem się głównie na innych konfiguracjach Forumowiczów.

Ekrany z GPRS :

Satel Versa 15 i GPRS-T1 - ustawienie powiadomień SMS o alarmach, awariach Satel Versa 15 i GPRS-T1 - ustawienie powiadomień SMS o alarmach, awariach

Oczywiście powypełniam wszystkie zdarzenia, na razie do testów dałem tylko włamanie.

Ekrany z Versa 15 :

Satel Versa 15 i GPRS-T1 - ustawienie powiadomień SMS o alarmach, awariach Satel Versa 15 i GPRS-T1 - ustawienie powiadomień SMS o alarmach, awariach

Ewentualnie mam prośbę o zrzuty ekranów z zestawu Versa-T1

pozdrawiam
    Pawel

0 5
  • #2 22 Gru 2011 18:33
    pdzran
    Poziom 13  

Zaprogramowałem w GPRS-T1 tak aby powiadamiał o różnych zdarzeniach np. o włamaniach i ich zakończeniu.
    Uzbroiłem alarm, naruszyłem czujkę nr. 5 i dostałem komunikat :
    "Włamanie 005/01" a gdy skasowałem alarm "Koniec włamania 005/01".
    Numer 005 to numer czujki w systemie dla salonu, 01 to numer strefy.
    Czy jest możliwość aby uzyskać komunikat "Włamanie strefa 1 salon" ?
    Jeśli tak, co należy ustawić ?

0
  • #3 22 Gru 2011 19:17
    rokycky
    Poziom 23  

Ogólnie NIE.
    Jeżeli jednak masz małą ilość czujników, możesz przydzielic oddzielne identyfikatory dla alarmu z poszczególnych czujników i generowac pojedyńcze sms'y dla kazdej linii. Ograniczeniem jest tutaj jedynie ilość sms'ów jakie można zdefiniowac w T1.

0
  • #5 22 Gru 2011 21:12
    pdzran
    Poziom 13  

Dziękuję za info, jutro sprawdzę.

Mam jeszcze pytanie odnośnie GPRS-T1, mam najnowszy soft, po podłączeniu pola USSD i restart są szare.
    Czy oznacza to, że mam starą wersję modułu ? Czy może można go zaktualizować ?
    GPRS-T1 v 1.2 / v 1.01 05/10/09

0
  • #6 27 Gru 2011 20:22
    pdzran
    Poziom 13  

Mam inny problem.
    Jak tylko zaprogramowałem zestaw, wszystko działało jak należy.
    Teraz mam problem z powiadamianiem.
    Wywołuję alarm i nic, nie dostaję powiadomienia.
    Dzwonie na numer gprs-t1 i moduł oddzwania ale info o stanie centrali nie dostaję.
    Zrestartowałem gprs'a i nic.

1
  Szukaj w 5mln produktów