Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mieszanie płynu chłodniczego.

kondi169 22 Gru 2011 09:30 10885 9
  • #1 22 Gru 2011 09:30
    kondi169
    Poziom 9  

Witam wymieniłem jakiś czas temu płyn chłodniczy w swojej corsie na ten czerwony z tesco podaje link.

http://www.tesco.pl/topdrive/plyn-do-chlodnic--35°c-5-l-produkt-1517.html

Teraz okazało się, że uciekło mi go dość sporo ale nie mam na dolewke i nie mam nigdzie blisko u siebie tesco więc moje pytanie brzmi jaki inny płyn mogę dolać?? Dzięki za pomoc.

1 9
  • #3 22 Gru 2011 09:51
    kondi169
    Poziom 9  

Nie mam teraz jak wymienic po za tym płyn mi skąś ucieka nie wiem skąd widzę tylko plamy pod autem pod maską.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Gru 2011 09:55
    vaclaw
    Poziom 18  

Zobacz czy pisze na opakowaniu płynu, coś w stylu: można mieszać z innymi płynam.
    Jeśli tak to nie musze dalej tłumaczyć, a jeśli nie to podobno można mieszać te tego samego koloru, ja jednak bym nie ryzykował.
    Najlepiej spuscić ten z tesco i wlać, jakiś bardziej dostępny, żebyś nie miał już takich kłopotów, ja np używam Petrygo.

Dodano po 1 [minuty]:

Co do plam pewnie jakaś dziurka, nieszczelność.

0
  • #5 22 Gru 2011 09:57
    kondi169
    Poziom 9  

pisze, że mieszalny niby z tyłu na opakowaniu. Jeszcze musze tylko sprawdzić skąd ucieka ten płyn. Zaczeło się od ostatniej wymiany płunu gdy odkręciłem węże spuściłem płyn oraz wyjąłem zbiorniczek, aby go wyczyścić potem jakby raz weże były wilgotne raz nie podokręcałem opaski. Ale minimalna plama widoczna jest pod autem pod maską zaraz na samym początku za zderzakiem. Wskazówka temperatury przestała działać.

1
  • #6 22 Gru 2011 10:07
    stanislaw56
    Poziom 19  

Witam. Zdarza się że zaczyna puszczać pompa wody, co do mieszania płynów to ja nie spotkałem żeby płyn mieszany w jakimś samochodzie zamarzł.

0
  • #7 22 Gru 2011 16:48
    laseroz
    Poziom 11  

Jeżeli mieszanie jest doraźnym rozwiązaniem to OK. Weź tylko pod uwagę fakt, iż właściwości takiej mieszanki są gorsze aniżeli kompleksowo wymienionego płynu.

0
  • #8 22 Gru 2011 17:24
    jonas
    Poziom 19  

Słyszałem o sposobie dolewania koncentratu płynu chłodniczego, jeśli ten który jest zaczyna tracić właściwości i na przykład robi się "kasza" w zbiorniku przy niewielkich już mrozach.
    Nie stosowałem tej metody jeszcze, więc nie wiem na ile jest skuteczny.

-1
  • #9 22 Gru 2011 19:24
    stanislaw56
    Poziom 19  

Kolega ma mieszanką płynów zalane c o w garażu i nic sie nie dzieje mimo że instalacja działa już parę lat i przeżyła nie złe mrozy ale w swoim samochodzie lepiej nie sprawdzać.

0
  • #10 26 Gru 2011 14:01
    SauerMauser
    Poziom 21  

Na zdrowy rozsądek wszystkie płyny na bazie glikolu etylenowego są ze sobą mieszalne, nawet jeśli takiej informacji nie ma na opakowaniu. Inną sprawą jest skład dodatków uszlachetniających. W zasadzie to tylko one mogą spowodować interakcje między składnikami różnych producentów. Kolor też nie ma tu znaczenia, jako, że glikol jest bezbarwnym związkiem chemicznym, a kolor pełni rolę jedynie wizualną jak barwa oranżady.

Osobiście, puki nie wymieniłem cieknącej chłodnicy, mieszałem wszystkie dostępne płyny oparte na glikolu etylenowym, bez względu na barwę i żadnych problemów nie było.

Mieszałem Borygo z tym środkiem z Tesco również i nie dostrzegłem żadnych negatywnych skutków.

Dlatego jako awaryjne rozwiązanie nie ma obaw zmieszać, natomiast po usunięciu źródła wycieku zastąpić jednym środkiem.

0