Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WAE 24462PL Max 7 zatrzymuje się na wirowaniu

22 Dec 2011 10:24 5917 18
  • Level 11  
    Pralka wykonuje program, zatrzymuje się na wirowaniu czasami kilka razy, przekręci bębnem, ale w sumie nie wiruje.
    Zatrzymuje się na wyświetlaczu 1 min do końca i stoi.
    Po nastawieniu programu samego wirowania - odwiruje.
    Hydrostat sprawdziłem jest ok.
    Co może być przyczyną?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Możesz mieć nierozlożone pranie sprobój wyprać jeszcze raz z pełnym bębnem lekkiego prania bez jakiś dużych tkanin.
  • Level 11  
    Niestey nie, to sie powtarza. I różnie fiksuje czasami8 zaczyna wirować, a czasami w ogóle nie. Prawie zawsze stoji na 1 minucie do końca.
  • Level 10  
    Możesz sprawdzić jeszcze czy grzeje . Możesz sprawdzić czy pompa przypadkiem nie buczy zbyt głośno w innym przypadku będzie to moduł albo silnik .
  • Level 11  
    Grzeje, pompa chodzi dość głośno. Najbardziej mnie zwodzi to, że czasami wykona program dobrze.
  • Level 28  
    Może już czas na pompę skoro głośno chodzi? Jeśli nie wypompuje wody w określonym czasie to wirować nie będzie. Można jeszcze sprawdzić filtr pompy i komorę hydrostatu czy są czyste.
  • Level 11  
    sprawdziłem i wyczyściłem wszystko. Pompa chodzi, ale nie wiem czy tak jak powinna
  • Level 28  
    Wyjmij wąż odpływowy i włóż np. do zlewu tak żebyś widział strumień wylewającej wody. Jeśli pompa sprawna to woda powinna wylewać się całym obwodem węża. Zrób kilka takich prób żeby pralka pobrała wodę i wypompowała.
  • Level 10  
    Proponuję jeszcze sprawdzić upływność grzałeczki do masy. A właściwie to najlepiej podmienić na nówkę i spróbować uprać.
  • Level 11  
    no tak, tylko trzeba nową zakupić, a czy to uzasadniony koszt? Jeżeli to sterownik, to pralka chyba na złom....
  • Level 28  
    Na początek zmierz tą grzałkę, nie ma co wymieniać w ciemno. A co z pompą?
  • Level 11  
    pompa chodzi, ale jak to ją sprawdze. Obroty ma cały czas takie same.
  • Level 28  
    Tak przy okazji wyjmij silnik i sprawdź szczotki, wyczyść go też z pyłu węglowego. Możliwości jest wiele. Sterownik to jest ostatnia rzecz na którą w takim przypadku kieruje się podejrzenia, choć są i takie przypadki.
  • Level 11  
    ta pralka ma 2,5 roku akurat po gwarancji... wszystko jest czysćiutkie. Nie wiem na podstawie jakich informacji działa sterownik
  • Level 28  
    Sterownik zostaw na koniec, sprawdź resztę, to co napisane wyżej.
  • Level 18  
    hydrostat sprawdziłeś a kubek hydrostatu i resztę układu przeczyściłeś
  • Level 11  
    wszystko sprawdzilem i wyczyscilem. czy ktos wie na podstawie jakich informacji działa sterownik?
  • Level 10  
    jeśli dobrze rozumiem pytanie to odpowiadam: sterownik działa na podstawi informacji jakie zbiera z poszczególnych podzespołów (np.: silnik, czujnik ntc, hydrostat) w zależności od zastosowanego oprogramowania sterownik, sprawdza również obwody w poszczególnych urządzeniach "przejście" (np.: pompa spustowa). Pomijając jeszcze możliwość sterowników do samodzielnego wykrywania błędów oraz sygnalizowania ich za pomocą odpowiednich kodów, to posiadają (oczywiście w zależności od modelu, producenta, jakości itp.) również możliwości dokonywania samoistnej zagłady - co nie do końca jest wytłumaczalne.
    Reasumując: jeśli nie sprawdzisz wszystkich elementów znajdujących się w pralce, a o których wcześniej już koledzy pisali,to nie powinieneś zbliżać się do sterownika.
    Jeśli nie znajdujemy awarii w wymienionych już elementach pralki, to szukamy przejścia z poszczególnych elementów do sterownika przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na połączenia, wtyki i wsuwki. Jeśli i te zabiegi nie dają rezultatu dopiero to zmusza nas do podjęcia ryzykownej decyzji "rozbierania" sterownika.
    Powodzenia! Oby awaria niebyła skomplikowana.
  • Level 11  
    temat rozwiązany. Zatkał się wąż odpływowy częściowo :(