Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAE 24462PL Max 7 zatrzymuje się na wirowaniu

22 Gru 2011 10:24 5740 18
  • Poziom 11  
    Pralka wykonuje program, zatrzymuje się na wirowaniu czasami kilka razy, przekręci bębnem, ale w sumie nie wiruje.
    Zatrzymuje się na wyświetlaczu 1 min do końca i stoi.
    Po nastawieniu programu samego wirowania - odwiruje.
    Hydrostat sprawdziłem jest ok.
    Co może być przyczyną?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Możesz mieć nierozlożone pranie sprobój wyprać jeszcze raz z pełnym bębnem lekkiego prania bez jakiś dużych tkanin.
  • Poziom 11  
    Niestey nie, to sie powtarza. I różnie fiksuje czasami8 zaczyna wirować, a czasami w ogóle nie. Prawie zawsze stoji na 1 minucie do końca.
  • Poziom 10  
    Możesz sprawdzić jeszcze czy grzeje . Możesz sprawdzić czy pompa przypadkiem nie buczy zbyt głośno w innym przypadku będzie to moduł albo silnik .
  • Poziom 11  
    Grzeje, pompa chodzi dość głośno. Najbardziej mnie zwodzi to, że czasami wykona program dobrze.
  • Poziom 28  
    Może już czas na pompę skoro głośno chodzi? Jeśli nie wypompuje wody w określonym czasie to wirować nie będzie. Można jeszcze sprawdzić filtr pompy i komorę hydrostatu czy są czyste.
  • Poziom 11  
    sprawdziłem i wyczyściłem wszystko. Pompa chodzi, ale nie wiem czy tak jak powinna
  • Poziom 28  
    Wyjmij wąż odpływowy i włóż np. do zlewu tak żebyś widział strumień wylewającej wody. Jeśli pompa sprawna to woda powinna wylewać się całym obwodem węża. Zrób kilka takich prób żeby pralka pobrała wodę i wypompowała.
  • Poziom 10  
    Proponuję jeszcze sprawdzić upływność grzałeczki do masy. A właściwie to najlepiej podmienić na nówkę i spróbować uprać.
  • Poziom 11  
    no tak, tylko trzeba nową zakupić, a czy to uzasadniony koszt? Jeżeli to sterownik, to pralka chyba na złom....
  • Poziom 28  
    Na początek zmierz tą grzałkę, nie ma co wymieniać w ciemno. A co z pompą?
  • Poziom 11  
    pompa chodzi, ale jak to ją sprawdze. Obroty ma cały czas takie same.
  • Poziom 28  
    Tak przy okazji wyjmij silnik i sprawdź szczotki, wyczyść go też z pyłu węglowego. Możliwości jest wiele. Sterownik to jest ostatnia rzecz na którą w takim przypadku kieruje się podejrzenia, choć są i takie przypadki.
  • Poziom 11  
    ta pralka ma 2,5 roku akurat po gwarancji... wszystko jest czysćiutkie. Nie wiem na podstawie jakich informacji działa sterownik
  • Poziom 28  
    Sterownik zostaw na koniec, sprawdź resztę, to co napisane wyżej.
  • Poziom 17  
    hydrostat sprawdziłeś a kubek hydrostatu i resztę układu przeczyściłeś
  • Poziom 11  
    wszystko sprawdzilem i wyczyscilem. czy ktos wie na podstawie jakich informacji działa sterownik?
  • Poziom 10  
    jeśli dobrze rozumiem pytanie to odpowiadam: sterownik działa na podstawi informacji jakie zbiera z poszczególnych podzespołów (np.: silnik, czujnik ntc, hydrostat) w zależności od zastosowanego oprogramowania sterownik, sprawdza również obwody w poszczególnych urządzeniach "przejście" (np.: pompa spustowa). Pomijając jeszcze możliwość sterowników do samodzielnego wykrywania błędów oraz sygnalizowania ich za pomocą odpowiednich kodów, to posiadają (oczywiście w zależności od modelu, producenta, jakości itp.) również możliwości dokonywania samoistnej zagłady - co nie do końca jest wytłumaczalne.
    Reasumując: jeśli nie sprawdzisz wszystkich elementów znajdujących się w pralce, a o których wcześniej już koledzy pisali,to nie powinieneś zbliżać się do sterownika.
    Jeśli nie znajdujemy awarii w wymienionych już elementach pralki, to szukamy przejścia z poszczególnych elementów do sterownika przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na połączenia, wtyki i wsuwki. Jeśli i te zabiegi nie dają rezultatu dopiero to zmusza nas do podjęcia ryzykownej decyzji "rozbierania" sterownika.
    Powodzenia! Oby awaria niebyła skomplikowana.
  • Poziom 11  
    temat rozwiązany. Zatkał się wąż odpływowy częściowo :(