Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Śmigłowiec TY901 - problem z ładowaniem akumulatora

wielam 22 Gru 2011 13:02 2856 8
  • #1 22 Gru 2011 13:02
    wielam
    Poziom 9  

Mam taki typ śmigłowca.

Moderowany przez Madrik:

Jaki?

Ładowanie aku śmigłowca odbywa się za pomoca złącza 2 pinowego z pilota . Podczas ładowania dioda ma kolor zielony a po naładowaniu sugnalizuje na czerwono. Problem polega na tym iż po rozpoczęciu ładowania dioda zielona mignie na ok1 sek potem pali się na czerwono. Śmigłowiec po załączeniu świeci tylko diodami obrysowymi i przez chwilę reaguje na pilota potem jest ciemność czyli objaw taki jak przy rozładowanym aku.
    Podejrzewam aku śmigłowca ale padłby tak odrazu. Może ktoś miał taki przypadek? Proszę o podpowiedź.
    Dzięki i pozdrawiam.

Moderowany przez Madrik:

Poprawiłem co gorsze błędy. Proszę na przyszłość sprawdzać pisownię.

0 8
  • #2 22 Gru 2011 18:16
    Madrik
    Moderator Robotyka

Po pierwsze, jaki to typ modelu?
    Po drugie, jaki typ akumulatora?
    Po trzecie - zmierz dokładnie napięcie na akumulatorze, a w przypadku pakietu LI-xx, wieloogniwowego, także napięcia poszczególnych ogniw.
    Po czwarte, sprawdź, jakie napięcie daje ładowarka.

Bez tego nic ci nie pomożemy. Możemy tylko prawić banały w stylu:

- poszła ładowarka
    - poszedł pakiet
    - jest pełnia księżyca... itd.

Do pomiaru wystarczy typowy multimetr lub woltomierz prądu stałego z zakresem do 20V, za 10-15zł.

0
  • #3 22 Gru 2011 18:17
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda

Może akumulator, może zwarcie rozładowuje go, może ładowarka jest popsuta. To nie zgadywanka tylko problem który trzeba metodycznie zdiagnozować i albo zutylizować całość i wyciągnąć lekcje, albo próbować doinwestować zabawkę w celu przywrócenia sprawności.

Miernik w łapę i szukaj problemu. Naładowany akumulator powinien mieć napięcie nie przekraczające 4,2V na celę, ładowarka powinna podawać właśnie takie napięcie i po naładowaniu takie powinno być na złączu ładowarki przy podpiętym akumulatorze. Jeśli to nie akumulator i ładowarka sprawdź prąd pobierany przez układ czy nie jest nienormalnie duży.

0
  • #4 22 Gru 2011 21:01
    kemot55
    Poziom 30  

Sprawdź jakość baterii w pilocie. Jak będą kiepskie to też nie będzie chciało się ładować. A poza tym sprzedawcy tych fantastycznych zabawek powinni dodawać darmo nowy akumulator w komplecie. Oryginalny zajeździsz bardzo szybko.

0
  • #5 27 Gru 2011 09:51
    szpaner115
    Poziom 2  

Mój broblem jest podobny MODEL śmigłowca to QS8004 przy podłączeniu ładowarki do helikoptera świeci się zielona dioda a powinna świecić czerwona gdy jest roaładowana bateria dopiero po naładowaniu ma świecić na zielono więc pokazuje ładowarka jakby bateria była pełna a tak nie jest proszę o rade

0
  • #6 27 Gru 2011 10:31
    McRancor
    VIP Zasłużony dla elektroda

szpaner115 napisał:
    Mój broblem jest podobny MODEL śmigłowca to QS8004 przy podłączeniu ładowarki do helikoptera świeci się zielona dioda a powinna świecić czerwona gdy jest roaładowana bateria dopiero po naładowaniu ma świecić na zielono więc pokazuje ładowarka jakby bateria była pełna a tak nie jest proszę o rade

Masz napisane wyżej co robić, a jak nie umiesz - nie psuj, tylko reklamuj u sprzedawcy. Inaczej się nie da.

0
  • #7 07 Wrz 2012 14:07
    therror
    Poziom 13  

Witam

Podłączę się do tematu, bo mam taki sam model śmigłowca. Otóż ktoś pożyczając go ode mnie nieudolnie próbował go podładować poprzez kabel USB z komputera.... Jak wiadomo jest tam inne napięcie więc teraz jest problem. Helikopter w ogóle nie reaguje. Ładowarka (pilot) po podłączeniu śmigłowca poprze kabel do ładowania cały czas czerwoną diodę.
    Moje pytanie czy da się coś z tym zrobić, uratować to jakoś ? Może wymiana akumulatora w helikopterze ?

0
  • #8 07 Wrz 2012 19:48
    Madrik
    Moderator Robotyka

Najprawdopodobniej, ale raczej będzie to mocno nieopłacalne. Chyba, że ten "ktoś" pokryje koszty. Akumulator to znaczna część ceny tej zabawki.
    Ale jak chcesz, to siedzi tam pojedyncze ogniwo Litowo-polimerowe (li-po) 3,7V 150mAh.
    Stare ogniwo trzeba oddać do punktu utylizacji baterii. Nie wolno go wyrzucać do śmieci. Zawiera toksyczne związki, a uszkodzone może grozić zapłonem.

0
  • #9 08 Wrz 2012 12:56
    therror
    Poziom 13  

spróbuje poszukać jakiegoś taniego zamiennika i będę liczył na to, że to akumulator :)

pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów