Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ASTRA F] Mechanizm wycieraczek

jarowit 22 Gru 2011 13:43 2656 4
  • #1 22 Gru 2011 13:43
    jarowit
    Poziom 9  

Witam,

Niestety od kilku dni mam problem z poprawnym działaniem wycieraczek. W czasie pracy na 2 i 3 biegu chodzą prawidłowo. Na 1 biegu po kilku minutach pracy zaczynają robić niepełny ruch i zatrzymują się w nieprawidłowych miejscach. Ponadto zarówno w czasie przerw na biegu 1 jak i przez jakiś czas po wyłączeniu biegu 2-3 coś jakby uderzało pod szybą.

Wczoraj rozkręciłem pokrywę podokienną i okazało się że te podejrzane "hałasy" to "drgania" mechanizmu wycieraczek. Zastanawiam się czy w tej sytuacji kupić cały mechanizm czy [ skoro na wyższych biegach jest ok] da się coś jeszcze zrobić.

Pozdrawiam

0 4
  • #2 23 Gru 2011 10:55
    kdvc
    Poziom 24  

Najpierw dokręć śruby. I co najważniejsze dobrze wyreguluj wycieraczki. To znaczy zdejmij cale pióra i włącz obrót czasowy poczekaj aż silniczek wróci do pozycji zero. dopiero wtedy przykręć wycieraczki. Mówiąc zdejmij pióra miałem na myśli odkręć śrubę na samym silniczku i poczekaj aż się wyzeruje. Później sam mechanizm ustaw bez piór i zobacz czy nie będzie się chował poniżej poziomu szyby (nie umiem inaczej tego opisać :( ). Jeżeli teraz tez będzie ok to zostało ci tylko założyć pióra.

0
  • #3 25 Sty 2014 16:46
    piotrekpikoko
    Poziom 7  

Koledzy u mnie wycieraczki niedziałają bo iskrzy w tym miejscu gdzie jest ta guma przykręcona śrubą [na rysunku zaznaczone czarnym kółkiem]czy tam ma być masa czy nie?Na jakiej zasadzie to działa,silnik sie grzeje a wycieraczki nie działają dopiero po wyczyszczeniu było kilka dni dobrze ale znów jest żle na ttym połączeniu gdzie ta guma jest znowu iskrzy się.

0
  • #5 27 Sty 2014 14:39
    piotrekpikoko
    Poziom 7  

Dzisiaj wymieniłem gumkę na inną dałem masę dodatkowym przewodem do obudowy silnika i wszystko chodzi na sucho bez ramion wycieraczek ale jak założę raniona z wycieraczkami to na suchej szybie się zatrzymują, więc gdzie leży problem? Dodam, że wszystkie ruchome części nasmarowałem.

2