Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ogrzewania tylnej szyby Nubira I

22 Gru 2011 15:46 2157 2
  • Poziom 12  
    Sprawa wygląda następująco: napięcie dochodzi do szyby, dochodzi także masa. Ale napięcie jest 12v tylko wtedy gdy odłączę kable od szyby, jak tylko podłączam do szyby kabel plusowy(bez podłączania kabla masowego) to pokazuje 1,3v. Powinny chyba pokazywać normalnie 12V? Może ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego?

Przejście miedzy paskami są, między paskami a masą nie ma zwarcia(przy odłączonych przewodach), oczywiście brak ogrzewania tylnej szyby, podłączałem masę z innego punktu.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Podłączyłem żarówkę i napięcie spada, wiec jest jak pisałeś gdzieś musi coś nie łączyć, pewnie kabel wisi na włosku mam tylko nadzieje ze w łatwo dostępnym miejscu. Dzięki za podrzucenie pomysłu z żarówka, swoja drogą nie wiem czemu o tym nie pomyślałem:D

Wiec sprawa rozwiązana, okazuje się za jednak nie można wieżyc we wszystko co piszą co nie którzy na forach. Mianowicie na kilku forach przeczytałem ze przekaźnik od ogrzewania szyby jest pod kierownica co jest nieprawdą, jest on w komorze silnika i u mnie sie ten przekaźnik przywiesił :D wystarczyło go rozebrać i ruszyć. Taka pierdoła a tyle zamieszania, dzięki za pomoc