Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool awo d 8300 nie wiruje

22 Gru 2011 17:18 3922 10
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z pralką Whirpool awo d 8300. Pralka czasem wiruje a czasem nie tzn. słychać jakby pompa chciała wylewać wodę (wąż odpływowy jest pusty, nic nie leci) i bęben kręci się 2-3 razy w jedną i w drugą stronę. Wąż odpływowy ma ok 2m długości i jest w jednym miejscu podniesiony na wysokość ok 90cm. Nie ma znaczenia czy jest dużo prania czy mało czy jest pusta, po prostu nie wiruje.
    Proszę o pomoc : )
  • Specjalista AGD
    Jeżeli nie wylewa wody to do sprawdzenia i ew. wyczyszczenia filtr wodny.
  • Poziom 10  
    Gdzie on się znajduje?
  • Poziom 21  
    Pralka nie włączy wirowania jeśli nie jest wypompowana woda z bębna. Czy pralka kończąc jakikolwiek cykl prania (nie wirując) posiada wodę w bębnie?

Gdzie on się znajduje?

W instrukcji użytkowania masz opisane. Na pewno tam gdzie pompa - dolny prawy lub lewy róg obudowy pralki.
  • Poziom 10  
    Filtr jest czysty
  • Poziom 21  
    A pompa na pewno działa? Skoro twierdzisz ze raz działa raz nie to czy wtedy kiedy działa to pralka wiruje normalnie czy nie? Jeśli nie wiruje to sprawdź szczotki na silniku głównym jeśli masz silnik komutatorowy.

PS. Napisałeś, że słychać jakby pompa chciała wypompować wodę. Pompa albo pompuje albo nie i tyle. Sprawdź pompę i silnik pompy. Jeśli jest ok to sprawdź szczotki na silniku głównym. Zobacz czy gdy silnik główny pracuje nie iskrzy za mocno między komutatorem a elektrodami węglowymi (szczotkami). Jeśli nienaturalnie iskrzy-szczotki do wymiany, komutator do czyszczenia. Zgaś światło w łazience włącz pralkę i obserwuj co się dzieje. Czasem iskrzące szczotki widać po ciemku jak otworzysz z tyłu pralkę.
    To, że filtr jest czysty nie oznacza, że coś nie blokuje turbiny silnika pompy albo jej nie spowalnia.
    Zobacz także jak wygląda pasek napędowy koła zamachowego, czy ma prawidłowy naciąg i się nie ślizga
  • Poziom 21  
    Wymień pasek i po problemie.
  • Poziom 10  
    Dzisiaj wyczyściłem wąż odpływowy pod bębnem, tam gdzie jest ta kulka. Nie był mocno brudny, ale po czyszczeniu pralka na razie wiruje.
  • Poziom 21  
    I będzie wirować. Mówiłem, że to iż filtr jest czysty nie oznacza że pompa pracuje jak należy.
    Kup Kamix (duży) wsyp zamiast proszku ustaw na 60 stopni - ustaw pranie niech przejdzie cały cykl. Jeśli masz wąż odpływowy wstawiony do wanny to obserwuj przy wypuszczaniu co tam będzie wypływać. Zobaczysz ile syfu. Po tym zabiegu ponownie wyczyść filtr!
  • Poziom 10  
    "duży" czyli 150g, 500g czy 1kg ?
  • Poziom 21  
    Robert199324 napisał:
    "duży" czyli 150g, 500g czy 1kg ?

Jest takie opakowanie gdzie są bodajże 2 torebki. W takim niedużym kartoniku.
    Nie pamiętam dokładnie. Jedna torebka jest takiej wielkości, że zmieści Ci się w zamkniętej dłoni. Ja zawsze biorę taką jedną torebkę i wsypuję do pustej pralki, włączam na pełny cykl 60 stopni. jak wywali cały kamień i zakończy "pranie" to potem włączam pralke na jeszcze jeden taki sam cykl tylko z samym proszkiem - bez ubrań oczywiście. Wyłączam tylko wirowanie aby pralka nie wirowała "na pusto" Po tym zabiegu wiem że pralka jest dobrze wypłukana i mogę normalnie prać. Robię tak od paru ładnych lat i wszystko jest OK. Taki zabieg robię raz na 3 miesiące. Tylko nie przesadź z ilością tego kamixu.