Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP P2055d brudzi kartki .

simon626 22 Gru 2011 18:19 4513 4
  • #1 22 Gru 2011 18:19
    simon626
    Poziom 7  

Witam.
    Potrzebuję pomocy przy drukarce HP P2055d zaczęła strasznie brudzić przy wydruku po wymianie tonera na nowy (zamiennik) przedtem brudziła ale mniej. Bardzo bym prosił o pomoc. :!:

0 4
  • Pomocny post
    #2 22 Gru 2011 20:43
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Najczęściej przyczyną brudzenia jest fuser, a dokładnie zużyta folia w nim. Skoro jednak brudzenie zaczęło/nasiliło się po wymianie tonera, to od podmiany jego radziłbym zacząć. Ewentualnie tak zaciąć kartkę, żeby zobaczyć, czy jest brudna przed wejśćiem do fusera.
    pozdrawiam horse

0
  • #3 23 Gru 2011 00:04
    simon626
    Poziom 7  

Czy ja mogę jakoś to wyczyścić czy trzeba wymienić tą folię? spróbuję z innym tonerem zobaczę czy jest tak samo. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić z tym przycięciem kartki jak to zrobić żeby zobaczyć czy brudzi przed fuserem.

0
  • #4 23 Gru 2011 10:18
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Jeśli chodzi o zacięcie, to puść druk, i jak będziesz słyszał że kartka została pobrana, to otwórz drukarkę i zobacz w którym miejscu stanęła kartka. Po kilku próbach będziesz wiedział w którym momencie otworzyć, żeby kartka była częściowo już za tonerem (bębnem), a jeszcze nie weszła do fusera. Jeśli chodzi o folie to tylko wymiana, i jest to dosyć skomplikowane w tej maszynie, szczególnie jak wcześniej nie bawiłeś się w takie rzeczy.
    pozdrawiam horse

0
  • #5 25 Wrz 2012 14:52
    kalim13
    Poziom 7  

W tego typu maszynach brudzi folia. Najczęściej blisko krawędzi kartki wymiana foli pomaga. Może być też problem z grzałką wówczas jest powielany obraz i do tego toner można częściowo zetrzeć z kartki.

Przy kłopotach z grzaniem(zacinanie) bęben może zostać niedoczyszczony, efekt bardzo mocne brudzenie kartki.
    Rozbieranie 2055 jest dość radosne :P jak nie masz odrobiny doświadczenia daj sobie spokój

pozdrowiam

0