Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows nie wykrywa drukarki HP F4180

22 Gru 2011 18:36 6475 5
 • Poziom 13  
  Windows nie wykrywa drukarki, kiedy jest podłączona i wybieram opcję dodaj drukarkę, pojawia się kreator instalacji urządzenie kompozytowe USB. Zostało zainstalowane. Dalej Pojawia się kreator Uniwersalna drukarka USB. Zainstalowała się automatycznie. A okno wykrywania drukarki wariuje, nie wykrywa żadnej drukarki Plug nPlay, ani nawet portu USB:

  Windows nie wykrywa drukarki HP F4180
  Windows nie wykrywa drukarki HP F4180
  Windows nie wykrywa drukarki HP F4180
  Windows nie wykrywa drukarki HP F4180

  Zainstalowałem wcześniej oprogramowanie drukarki z płyty CD, ale gdy program instalacyjny poprosił o podłączenie drukarki wykrył ją , ale nie chciał zakończyć instalacji, pojawił się tylko komunikat oczekiwanie na zakończenie instalacji, i nawet nie można było zakończyć instalacji, tylko trzeba było użyć Ctrl+alt+del, więc uruchomiłem instalację jeszcze raz, tylko wybrałem opcję by nie podłączać teraz drukarki. Instalacja zostałą zakończona i przeszedłem do etapu wspomnianego powyżej. I tu nie wykrywa drukarki, tylko jakieś urządzenie kompozytowe USB.

  Dodano po 9 [minuty]:

  Właśnie zainstalowałem drukarkę, system jednak ją wykrył ( ale nie jako F4180tylko F4100 series), i poprosił o wydrukowanie strony testowej. A drukarka milczy, w menedżerze drukowania pojawiło się zadanie drukowania . Stan - Drukowanie. Ale już nie można go usunąć, pojawia się tylko napis Usuwanie.
 • Poziom 26  
  Co do ostatniego problemu pomaga ponowne uruchomienie urządzenia.
 • Poziom 13  
  A teraz przy uruchamianiy systemu pojawia się okno znakjdowania nowego sprzętu z treścią Urządzenie kompozytowe USB. A gdy chcę uruchomić drukowanie np w Wordzie, to drukarka nie działa, choć jest zainstalowana. Pojawia się okno, informująće o problemach z drukarką, o następującej treści:


  Ten błąd może się pojawić, jeśli nie wyznaczono domyślnej drukarki lub aplikacja nie może zlokalizować istniejącej drukarki domyślnej. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj wykonać jedną z następujących czynności w systemie Microsoft Windows:
  Jeżeli drukarka jest niedostępna w oknie dialogowym Drukowanie, dodaj ją.
  Jeżeli aplikacja nie może odnaleźć istniejącej drukarki, która jest już zainstalowana, ustaw drukarkę jako domyślną.
  Jeżeli drukarka domyślna jest zainstalowana, ale aplikacja nie może jej użyć, odinstaluj sterownik drukarki, a następnie zainstaluj najnowszą wersję sterownika drukarki.
  Jeżeli drukarka znajduje się na serwerze wydruku, upewnij się, że drukarka jest dostępna, sieć działa, serwer nie jest zablokowany, w drukarce nie brakuje papieru oraz że drukarka nie została wstrzymana przez administratora. Problemy z drukowaniem dotyczące drukarki sieciowej najlepiej rozwiązać przy pomocy administratora sieci lokalnej.
  Więcej informacji o konfigurowaniu połączeń drukarki i rozwiązywaniu związanych z nimi problemów można znaleźć w Centrum pomocy i obsługi technicznej systemu Windows. (Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Pomoc i obsługa techniczna).
 • Poziom 10  
  Ściągnij najnowsze sterowniki i oprogramowanie do tej drukarki]Link[/url]http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4062&lc=pl&cc=pl&dlc=pl&sw_lang=&product=3177566#N269 Odinstaluj stare sterowniki i oprogramowanie
  Najpierw Zainstaluj sterowniki potem podłącz drukarkę jeśli nie zadziała to
  sprawdz na innym komputerze
 • Poziom 13  
  W końcu zainstalowałem najnowsze sterowniki, a po ponownym uruchomieniu systemu gdy podłączyłem drukarkę, wykrywa tylko urządzenie kompozytowe USB


  Drukarka działa na laptopie z 7, a na XP nie
 • Poziom 26  
  Link Może to coś pomoże
  Tu masz sterowniki pod Windows 7 32 bity Link
  a tu pod Windows 7 64 bity Link ten natomiast jest pod XP Link