Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świecznik świąteczny 5 żarówek 230V

22 Gru 2011 18:44 3279 8
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Jak co roku na święta moja mama kupuje różne wymysły, a to lampki, a to gwiazdy. W tym roku kupiła świecznik z pięcioma aniołkami:
    Świecznik świąteczny 5 żarówek 230V
    i jak co roku pech chciał że coś się z tymi wynalazkami dzieje.
    Aniołki po 5 minutach przestały świecić-przepaliła się żaróweczka.
    Po wykręceniu dziwactwa przeczytałem oznaczenie - EX10 48V 3W.
    Oczywiście wizyta w sklepie elektrycznym, pytam o taką żarówkę, sprzedawca odpowiedział że nie ma, nie robią, to jakieś chińskie coś do chińskich świecidełek.

Mama poprosiła mnie żebym coś z tym zrobić, przerobić to jakoś żeby tylko zadziałało.

Teraz prośba, doradźcie coś, co by z tym fantem zrobić.
    Jakie żarówki, jakie elementy, ew coś innego tam wstawić żeby to działało na 220V(230V) ew jakoś na 24V to przerobić lub jakiś zasilacz może.
    Będę wdzięczny za wszystkie propozycje.
  • Poziom 30  
    48V w wózkach widłowych sa instalowane ale nie z takim trzonkiem . Może byś zaadoptował taką T9x24.
  • Poziom 10  
    Hmm...podskoczę jutro do sklepu po taką żarówkę, przymierzę do jednego z gniazd.
    Jeśli uda się to jakoś do środka wsadzić to chyba tak będzie najwygodniej żeby nie kombinować tylko dać te.
    A jakie ta żarówka ma wymiary? To białe gniazdo widoczne na zdjęciu zmieści żarówkę o średnicy do 11mm.

A jak miałoby być na jakieś inne żarówki (niekoniecznie 48V) dużo byłoby problemów z obwodem?
  • Poziom 30  
    I jeszcze jeden drobiazg , musisz wymienić komplet tj. 5szt :idea:
  • Poziom 15  
    No dobrze ale jak wymieni wszystkie na te 24 V to zestaw będzie na 120V... Trzeba zmienić ich połączenie z szeregowego na równoległe żeby mogły być zasilane napięciem 24V...
  • Poziom 30  
    Gdzie jest napisane , że na 24V :?:
  • Poziom 10  
    Poszperałem troszkę na internecie i znalazłem takie żarówki:
    3W 23V
    2,W 7V E 10
    Mogę je podłączyć równolegle to nie problem, tylko jak uważacie lepiej dać te 23V czy lepiej te 7V? I jak do tego dobrać zasilacz/transformator żeby wytrzymał i żeby żarówki troszkę pożyły :)

Znalazłem taki transformator: 851 :: TS4/17 Trafo (7V 0.3A) EM wytrzyma?
    Ew takie zasilacze:
    D-Link 7.5V - 1500mA - Prąd stały
    V AC 240mA wtyk 5,5/2,1 (prąd zmienny)
    Wybaczcie ale elektronika to moja słaba strona (ale zmienię to :)) i nie wiek który zasilacz powinien być - prąd stały czy zmienny.

Do tych żarówek 23V mógłby być taki zasilacz
  • Poziom 23  
    little_MASTER napisał:
    Poszperałem troszkę na internecie i znalazłem takie żarówki:
    3W 23V
    2,W 7V E 10
    Mogę je podłączyć równolegle to nie problem, tylko jak uważacie lepiej dać te 23V czy lepiej te 7V? I jak do tego dobrać zasilacz/transformator żeby wytrzymał i żeby żarówki troszkę pożyły :)

Znalazłem taki transformator: 851 :: TS4/17 Trafo (7V 0.3A) EM wytrzyma?
    Ew takie zasilacze:
    D-Link 7.5V - 1500mA - Prąd stały
    V AC 240mA wtyk 5,5/2,1 (prąd zmienny)
    Wybaczcie ale elektronika to moja słaba strona (ale zmienię to :)) i nie wiek który zasilacz powinien być - prąd stały czy zmienny.

Do tych żarówek 23V mógłby być taki zasilacz

Drogi Kolego!

Jeśli chodzi o te zasilacze; żarówce wszystko jedno, czy prąd zmienny czy stały -także jest o tyle łatwiej! Co do transformatora którego wyżej wymieniłeś, to do 5 żarówek 7V/2W jego moc będzie nie wystarczająca... Już jedna taka żarówka potrzebuje prądu rzędu 0,28[A] (Licząc z prawa Ohma- P=U*I, I=P/U czyli I=2[W]/7[V]).... Pozdrawiam! Życzę wesołych, zdrowych, spokojnych i szczęśliwych Świąt! :D