Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stare kino domowe + Plazma + BLURAY= 5.1 czy stereo?

Verona 22 Gru 2011 19:58 6648 24
  • #1 22 Gru 2011 19:58
    Verona
    Poziom 23  

Witam. A więc mam taki zestaw:
    - kino domowe + DVD Philips LX8300SA
    - TV Plazma PANASONIC TX-P42C3E
    - BLURAY LG BD650

Połączenie wygląda tak:
    DVD - (scart) - TV - (hdmi) - bluray

A więc telewizor jest "łącznikiem" dźwięku między BR z hdmi a DVD z euro. Jednak w sieci wyczytałem, że przez euro nie idzie dźwięk 5.1 a jedynie stereo. BR kupiłem na gwiazdkę komuś i do kompletu chciałem kupić jakiś film gdzie będzie dobrze słychać 5.1, ale z takim połączeniem widocznie nie ma to sensu.

Czy mogę jakoś to kino domowe podłączyć pod BR ale tak by na pewno był DTS? Czy muszę coś dokupić czy jednak z tym kinem domowym nic się nie zrobi? Szkoda je dawać na strate bo to kiedyś było drogie i według mnie gra bardzo dobrze, jednak myślę że na BR będzie jeszcze lepiej niż DVD.

Proszę o pomoc bo mam jeden dzień i dopiero teraz zrozumiałem że nie pewnie nie będzie 5.1 w takim połączeniu jakim było dotychczas.

Może jakieś inne wejście w tym DVD będzie odpowiednie do nowego BR?

Pozdrawiam

• #2 22 Gru 2011 22:29
    Pablo1964
    Moderator

Zintegrowane zestawy KD źle tolerują współpracę z urządzeniami zewnętrznymi. Jakimi wejściami dysponuje kino?

• #4 22 Gru 2011 22:47
    Magister_123
    Poziom 32  

Bez wymiany kina nic nie zdziałasz.
    Twoje kino co prawda posiada wejście coaxial ale BluRay LG nie posiada wyjścia w tym formacie. Niestety ale teraz standardem jest HDMI i trzeba się do tego dostosować.

• #5 22 Gru 2011 22:56
    Verona
    Poziom 23  

A jakieś przejściówki czy inne urządzenia? Nie ma szans na wymianę kina, teraz prezent będzie nie trafiony, bo co to za film wojenny w HD jak w stereo...

Ludzie pomocy, jakby to było moje to bym wymienił to kino domowe, ale jak już mówiłem to prezent. Będzie "to bluray za 300zł ale musisz sobie dokupić nowy zestaw kina za 1500zł" ? :(

• #6 22 Gru 2011 23:14
    Pablo1964
    Moderator

Kino ma wejście Digital in (prawdopodobnie coax.). Blu-ray ma wyjście optyczne. Do tego konwerter coaxial/optical (był omawiany na forum). Sprawa jest rozwiązana.

• #7 22 Gru 2011 23:39
    Verona
    Poziom 23  

Czyli rozumiem że hdmi na digital in, tylko że BR ma jedno HDMI które idzie do TV. Jak użje go do digital in to co z obrazem do TV ?

Edit: Jeżeli to jest istotne to do TV jeszcze idzie przez HDMI N-Box, ale on tu pewnie nic nie pomoże ;p ?

• #8 22 Gru 2011 23:50
    Pablo1964
    Moderator

Nie. (Blu-ray) Optical out -> konwerter opt/coax. -> digital in (kino).

• #9 22 Gru 2011 23:55
    Verona
    Poziom 23  

No tak ale co z obrazem do TV skoro obraz idzie przez Optical out ?

• #10 23 Gru 2011 00:10
    Pablo1964
    Moderator

Przez optical idzie tylko dźwięk. Obraz zostaw tak jak masz połączony.

• #11 23 Gru 2011 00:17
    Verona
    Poziom 23  

No tak ale wtedy mamy kino domowe <digital in> konwerter <hdmi> BR, a co z hdmi do TV? Chyba że czegoś nie zrozumiałem? Bo ten BR ma tylko jedno HDMI i czincze i nic więcej

• #12 23 Gru 2011 00:29
    Pablo1964
    Moderator

BR łączysz z telewizorem poprzez HDMI. Myślałem, że tu nie ma wątpliwości.

• #13 23 Gru 2011 00:32
    Verona
    Poziom 23  

no ale nie rozumiem ;p br ma tylko wyjście HDMI i Czincz, BR do TV przez HDMI jak było, ale to gdzie znowu konwerter? między co a co?

No i w telewizorze jest wyjście digital out, może tu się nada?

• #14 23 Gru 2011 00:32
    korrus666
    Poziom 40  

Nic nie rozumiesz. BR ma cyfrowe wyjście optyczne dźwięku. A kino domowe ma wejście cyfrowe ale elektryczne. Potrzebujesz zatem konwerter opt/coax czyli przetwarzający sygnał cyfrowy optyczny na sygnał cyfrowy elektryczny.
    Łączysz tak: BR - HDMI - TV dodatkowo BR - konwerter-<digital in> Kino domowe
    A połączenie kina domowego z tv jak było do tej pory.
    W takiej konfiguracji jak oglądasz film z BR to obraz idzie po hdmi a dźwięk przez konwerter do kina.

• #15 23 Gru 2011 00:34
    Verona
    Poziom 23  

Ale nie widzę żadnego innego wyjścia w BR niż HDMI i Czincz, a mam pudełko na kolanach właśnie.

• #16 23 Gru 2011 00:37
    Pablo1964
    Moderator

Tutaj znalazłem informację o wyjściu cyfrowym optycznym. Sprawdź w instrukcji obsługi.

• #17 23 Gru 2011 00:40
    Verona
    Poziom 23  

Ale takowego nie ma, to musi być błąd w opisie. Mam je w ręce - z tyłu Video Out i Audio Out (razem 3 czincze) oraz HDMI OUT TO TV. Z przodu USB. To tyle. Model na pewno 650 bo pisze na obudowie.

A co ze zdjęciem TV które umieściłem przed chwilą?

• #18 23 Gru 2011 00:44
    Pablo1964
    Moderator

Gniazdo digital out w telewizorze z reguły działa tylko przy odbiorze programów z wewnętrznego tunera.

• #19 23 Gru 2011 01:03
    Verona
    Poziom 23  

Oh a już miałem nadzieję :/ W tym modelu również tylko tak? Po co mi digital do tych kilku marnych programów :(

Co mogę jeszcze zrobić?

Dodano po 16 [minuty]:

A tak czyystko teoretycznie, jak by wyglądała zamiana kina domowego skoro TV ma 2 HDMI, jedno pod BR drugie pod NBOX. Wtedy jak by wyglądało podłączenie jeżeli takie kino domowe ma jedno HDMI? Jakoś przez NBOX by to szło czy jak?

• #20 23 Gru 2011 01:07
    Pablo1964
    Moderator

Tak jak pisałem wcześniej, zintegrowane zestawy KD źle tolerują współpracę z urządzeniami zewnętrznymi. Pomyśl o wymianie kina na amplituner i problemy znikną.

• #21 23 Gru 2011 01:14
    Verona
    Poziom 23  

Tylko że taki bajer to ok tysiąc złotych.. A jak już mówiłem to miał być prezent, a już 300zł było wysokim progiem. Dlatego teraz myślę nad kupieniem dla siebie kina domowego DVD z HDMI do komputera, tylko że podmienić jego stare DVD na moje nowe, bo ja u siebie i tak nie potrzebuję HDMI bo mam wyjście optyczne na płycie głównej. No ale czy to i tak by w ogóle miało prawo działać? Opisałem post wcześniej jak wygląda z urządzeniami.

No bo kurde muszę coś wymyślić :/

• #22 23 Gru 2011 01:24
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Do połączenia TV Digital optical out z Coaxial in w kinie musiałbyś mieć konwerter.

Tak jak pisano wcześniej uważaj na pułapke bo Digital out może działać tylko dla DVB + karty SD.
    Pobaw się z TV - wywołaj menu ustawienia dźwięku - SPDIF: Auto/PCM - jak na HDMI1,2 tej opcji nie ma to pewnie jest pułapka...
    (nie wiem czy wtedy wyjście optyczne jest wyłączane czy 'nadaje' tylko stereo)

Da się wymienić ten okrojony z wyjść 'prezent'?
    bo np. BD550 ma wyjście Coax:
    http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/video/LG-odtwarzacze-blu-ray-BD550.jsp

• #23 23 Gru 2011 01:27
    Verona
    Poziom 23  

Szlak by to, miałem ten model w ręce w tej samej cenie ale postanowiłem wziąć 650 bo nowszy. Niestety nie mogę z tego wybrnąć, bo odtwarzacz kupiłem w 100km od mojego miasta i nie mam możliwości dojazdu w wymaganym czasie :/

Ogólnie wkopałem się i tylko na Was liczę bo inaczej chyba się zakopie pod ziemie....

• #24 23 Gru 2011 12:37
    Magister_123
    Poziom 32  

Bez wymiany BR lub kina domowego nic nie zdziałasz. Pisało to kilka osób wyżej. Nie szukaj dziury w całym. Trzeba było temat założyć przed zakupem BR.
    Osobiście zamiast zintegrowanego kina wolał bym kupić amplituner + zestaw kolumn.

• #25 23 Gru 2011 17:59
    Verona
    Poziom 23  

OK a czy samsung bd-d5300 będzie ok dla tego kina domowego?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME