Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y550 Zawiesza się/nie startuje.

22 Gru 2011 20:23 3186 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Ostatnimi czasy, mój komputer zawiesza się i niestety nie da się zrobić po za przytrzymaniem guzika Power. Zdarzało się to dość sporadycznie, lecz od niedawna, ten problem się nasilił, a do tego po próbie ponownego uruchomienia, komputer się nie włącza.

Co do zawieszania:
    Komputer zawiesza się różnie, podczas grania, przeglądania stron. Udało mi się ustalić, że nie wszystkie gry powodują zawieszenie się na 100%(np. Skyrim i Trine 2, na 100% zawieszą komputer, a Oblivion, League of Legends bardzo żadko). Monitorowałem temperatury, i wydaje mi się, ze nie stanowią one problemu, czasem po 2h grania wszystko jest ok, a czasem potrafi się zawiesić po 3 minutach. Zawiesza się także podczas oglądania YouTube, a podczas filmów jeszcze mi się nie zdarzyło.

Co do nie włączania się:
    To jest dość nowy problem. Teraz prawie po każdym restarcie komputera, nie chce się wystartować od nowa. Po wciśnięciu guzika zasilania zapalają się normalnie diody i startuje wiatrak, ale ekran pozostaje czarny, i muszę go wyłączyć ręcznie jeszcze raz, odczekać trochę i spróbować ponownie, wtedy się włącza.

Posiadam Windows 7

Ciekawi mnie co może być przyczyną, i czemu niektóre rzeczy powodują zawieszenie częściej niż inne.

Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    .Myślę,że należałoby rozpocząć od poczytania tu:https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1208939.html#6060136 .Przyczyn może być kilka:chłodzenie procka,zatrzaski na taśmach,stan dysku,stan plików systemowych.Nie ma 100%recepty ...to jest przyczyną !!,a tutaj o Twoim sprzęcie :http://consumerdl.lenovo.com.cn/UserFiles/UserGuide/en/User%27s%20guides%20and%20manuals/Y550/IdeaPad%20Y550%20SetupPoster%20V1.0.pdf
  • Poziom 2  
    Laptop rozkręcałem i czyściłem kilkukrotnie w przeciągu ostatnich tygodni, lecz niestety nic to nie pomogło. Komputer niestety nie jest już na gwarancji, ekscesy zaczęły się dziać dokładnie tydzień po upłynięciu terminu gwarancji... Jak pech to pech. Chciałbym ogólnie namierzyć źródło problemu, bo wizyta w serwisie, z szukaniem przyczyn itp na pewno będzie kosztowna. W niedługim czasie będę jeszcze formatował obie partycje i ponownie instalował system. Jeśli to nie pomoże, to faktycznie będę się musiał zgłosić do serwisu :/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Masz jedna czy dwie kości RAM? Takie zachowanie (nie włączanie się i nie regularne zawieszanie), może być przyczyną uszkodzonej kości RAM, jeżeli masz możliwość podmień na inną i przetestuj
  • Poziom 2  
    Próbowałem z samą baterią i samą ładowarką, w obu przypadkach efekt ten sam. Mam ogólnie 3 GB RAM, podzielone na 2 kości. Poprzekładam, popróbuje i dam znać.

A czy jeśli jakaś kość by była uszkodzona, to czy Windows nie wykazywałby mniejszej ilości RAM we właściwościach systemu?

Edit: Zostawiłem kość 2GB na dolnym gnieździe, efekt ten sam. Teraz mam tylko 1GB na dolnym gnieździe, lecz niestety żadna gra mi nie będzie działać (te które powodują pewne zawieszenie) przy takiej ilości RAM.

Edit2: Na drugim gnieździe wszystko tak samo. Zostaje mi tylko jeszcze formatowanie, a jak nie, to wizyta w serwisie.