Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plik .bat symulujący wciśnięcie kombinacji klawiszy

22 Dec 2011 20:36 2427 8
  • Level 15  
    Witam!

Sprawa wygląda tak, że przy uruchamianiu systemu muszę dwukrotnie wcisnąć Fn+F6 w celu uruchomienia touchpada. Bo wywaleniu sterownika synaptics wszystko uruchamia sie normalnie, ale nie mam wtedy sroll'a ;/ Dlatego też kombinuje wrzucić sobie do autostartu coś co będzie za mnie klikać.

Czu ktoś wie, czy taki plik *.bat zadziała? I jak go napisać?

Z góry dzięki za pomoc
  • Level 15  
    Byłoby, ale Tasker nie wychwytuje mi klawisza Fn, w tym cały problem. Jakieś inne propozycje?
    A może ktoś wie jak napisać skrypt wywołujący funkcje które są pod klawiszami funkcyjnymi?
  • Level 43  
    Raczej się nie da, bo Fn to klawisz sprzętowy, często działa poza systemem operacyjnym. Może lepiej byłoby się zabrać za problem z głaskadełkiem? Podaj markę i model laptopa.
  • Level 15  
    Fujitsu Siemens Amilo Li 3170. Touchpad jest wykrywany jako Mysz zgodna z PS2, czy jakoś tak, nie pamiętam teraz dokładnie.

Oprócz tego mam jeszcze problem z Wifi, też trzeba załączać ręcznie, również przy pomocy klawiszy funkcyjnych. Miałem nadzieje, że jak rozwiąże jeden problem to drugi pójdzie analogicznie.
  • Level 43  
    Próbowałeś przeinstalowywać system? Albo masz możliwość chwilowego postawienia systemu na drugiej partycji?
  • Level 15  
    Nie przeinstalowywałem systemu i raczej nie bede miał okazji, bo to nie mój komputer. Naprawdę nie ma jakiegoś prostszego wyjścia z tej sytuacji?
  • Level 43  
    Nie wiadomo jaka jest nara problemu.
  • Level 15  
    Witam ponownie!
    Odświeżając temat, wyczytałem na stronie producenta, że upgrade biosu do wersji 1.10 rozwiąże problem z wifi, więc mam cichą nadzieję, że i z touchpadem. W każdym razie po pobraniu:

FTS_BIOSWindowsFlash32WinflashAMILOLi3710_110_1047333.EXE

ze strony producenta, odpaleniu zgodnie z instrukcją wyskakuje błąd opisany tutaj:

http://forums.techarena.in/operating-systems/1338763.htm

Jeśli dobrze zrozumiałem ostatni post, to najlepiej zainstalować Mini WinXP na jakimś przenośnym nośniku i z jego poziomu odpalać tego winflasha. Czy to aby napewno stabilne jest wtedy? Próbował ktoś tak, i czy zadziałało? Co o tym sądzicie?

Dodam, że na stronie producenta nie znalazłem BIOSu 1.10 do flashowania z poziomu DOSa

Komputer nie jest mój dlatego taki ostrożny jestem ;]