Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo '93 Pali bezpiecznik kierunkowskazów - pompa paliwa nie działa ?

22 Gru 2011 21:37 4020 17
  • Poziom 9  
    Witam,
    posiadam VW Polo 1.3 gaźnik/gaz 93 rok
    Nie mogę odpalić auta na benzynie, aby potem przejść na gaz. Od tego momentu zauważyłem, że nie mam kierunkowskazów (świeci się lekko dioda na pulpicie).
    Pompa paliwa (dodatkowa przy filtrze paliwa) działa, ale przy włożonym bezpieczniku od kierunków. Nic to, ponieważ po paru sekundach bezpiecznik szlag trafia a wraz z nim brak oznak pompy paliwa. Kiedy włożę nowy bezpiecznik zaś słyszę działanie pompy, lecz samochód nie zdąży odpalić, bo bezpiecznik się spala.
    Bądź mądry..
    Nie mam pojęcia co jest nie tak. Czy to jest możliwe, że pompa paliwa ma związek z kierunkowskazami. Wygląda to na jakieś zwarcie. Gdzie szukać?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam. :cry:
  • Poziom 32  
    Załóż zamiast bezpiecznika spinacz i obserwuj gdzie zaczyna sie topić wiązka.

Ps. zabezpiecz się w dobrą gaśnicę.

Moderowany przez Błażej:

Chociaż trzeba było zaznaczyć, że żarty sobie robisz, bo jeszcze człowiek gotów auto spalić...

• Moderator Samochody
    Gaśnica nie pomoże, parkuj na wyłącznie na otwartym terenie.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    amaz_dw napisał:
    Wygląda to na jakieś zwarcie. Gdzie szukać?

Stało się nagle, czy coś było robione w aucie?
    Schemat do auta masz?
    do sprawdzenia masz wiązki, skrzynkę bezpieczników i przede wszystkim masy w pojeździe.
  • Poziom 9  
    Możliwe że pompa się spaliła i jest na tym samym bezpieczniku co kierunki, odepnij pompe i sprawdź czy dalej bezpiecznik pali

Moderowany przez Błażej:

Ale jesteś pewien, że jest na tym samym bezpieczniku, czy zgadujesz?

• Poziom 37  
    Z tym, że w pewnej serii Polo 86 jest też osobny bezpiecznik dla pompy paliwa, poza skrzynką bezpieczników. Nie mogę znaleźć swych notatek ale to pamiętam.
  • Poziom 9  
    Po pierwsze dziękuję tym co naprawdę chcą pomóc.
    Wiem gdzie jest jaki bezpiecznik i to na pewno jest od kierunków. A czy pompa paliwa jest podłączona pod niego to nie wiem. Wcześniej nic nie było robione. Stało się cyklicznie, podczas gdy odpalałem auto to słyszałem, że jest coś nie tak przy odpalaniu, aż do momentu kiedy nie mogłem odpalić w ogóle i pojawiła się jasno świecąca dioda (brak kierunków - bezpiecznik przypalony).
    Schematu do auta nie mam i zupełnie nie wiem od czego zacząć.
    No, to od zdobycia schematu zacznij.
    Przecież ci napisałem - od przeglądu podzespołów elektrycznych.
    Sprawdziłeś cokolwiek w aucie, czy w tej chwili naprawiasz je wirtualnie?
    Który numer ma bezpiecznik od kierunkowskazów?
  • Poziom 37  
    Tu już można podejrzewać zesmażenie się sąsiednich, "normalnie" nie powiązanych z sobą przewodów...
  • Poziom 9  
    Oki, dzięki. Sprawdzę przewody. Jakby co to napiszę co dalej.
    kierunkowskazy nr 10.
  • Poziom 43  
    Bezpiecznik na miejsce, następnie zdejmij kostkę z pompy paliwa. Jeżeli bezpiecznik ocaleje to masz uszkodzoną pompę paliwa, którą dla pewności możesz podłczyć przez amperomierz. Jak bezpiecznik się spali to masz problem z kabelkami.
  • Poziom 9  
    Odłączyłem pompę paliwa, włożyłem bezpiecznik, włączyłem zapłon. Bezpiecznik wytrzymuje bez problemu. Sprawdziłem przewody tam gdzie udało się dotrzeć. Wszędzie wygląda ok. Tak więc myślicie, że to pompa?
    Co prawda ona działa do momentu wysypania bezpiecznika.
    Pozdrawiam.
    Ciężko wpiąć amperomierz? Poza tym sprawdzałeś opis bezpieczników? Jesteś pewien, że to jest wspólny obwód?
  • Poziom 43  
  • Moderator Samochody
    Oryginalnie to na pewno nie jest ten sam obwód, ktoś coś kombinował i na odległość nikt nie zgadnie co.
  • Poziom 37  
    wpsowa692 napisał:
    Chciałem tu wrzucić pdf z tym z schematem ale nie umiem

Klikasz "Odpowiedz" i wyskakuje stronka, na której, pod zielonym paskiem są opcje wstawienia pliku ze swego dysku.