Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa lodówka Polar 136 po podłączeniu termostatu TAM-112

kujawus 22 Gru 2011 21:42 3683 6
  • #1 22 Gru 2011 21:42
    kujawus
    Poziom 9  

Witam, właśnie wymieniłem termostat w starej lodówce Polar 136, ale lodówka się nie włącza. Po podłączeniu starego termostatu się włącza dopiero po wciśnięciu małej blaszki (mam nadzieję, że ktoś wie, o co chodzi). Może źle podłączyłem? Brązowy na 6, czarny na 4. Został jeszcze żółtozielony, z tego, co czytałem to do obudowy się go przypina, ale tutaj nie ma żadnego miejsca na ten kabelek. Co może być nie tak?

0 6
  • Pomocny post
    #2 22 Gru 2011 23:34
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

W przewodach nie ma żadnej filozofii , żółto-zielony podłączasz do obudowy termostatu (jest tam taka śrubka z blaszką do przykręcenia przewodu) , dwa pozostałe do wyprowadzeń prądowych termostatu , TAM 112 jako zamiennik jest dobry ale Twój może jest uszkodzony i dlatego sprężarka nie pracuje . Oryginalnym termostatem był TD 1256 , dobrym zamiennikiem jest też W2.

kujawus napisał:
    Może źle podłączyłem? Brązowy na 6, czarny na 4.

Może masz nie ten typ termostatu? TAM 112 nie ma tak ponumerowanych wyprowadzeń , są tylko dwa bez numeracji ,

0
  • #3 23 Gru 2011 00:00
    kujawus
    Poziom 9  

Przepraszam za to zagmatwanie nazw, za szybko pisałem :)
    Napisane jest na termostacie TAM112-1M. Na tym starym termostacie była blaszka, śrubka i dziurka, żeby ten trzeci kabelek zamontować, ale tutaj nie mogę się tego dopatrzeć. Znalazłem jedynie taki symbol (uziemienie chyba?), na starym termo ten symbol widnieje obok miejsca na śrubkę. Wnioskuję, że tutaj gdzieś mam podłączyć ten kabel, ale nie widzę i tak tam żadnego miejsca. Chyba, że tak jak wszystkie inne do tych wystających 'złączy?'.
    Zamieszczam 4 zdjęcia. Pierwsze i drugie to zdjęcia z boku termostatu. Na 3 widać te wszystkie złącza. Myślę, że wszystko widać dość wyraźnie.
    Czy to faktycznie nie ten termostat? W jakichś archiwalnych wątkach na elektrodzie ktoś polecał ten model do takiej samej lodówki.

Nie działa lodówka Polar 136 po podłączeniu termostatu TAM-112 Nie działa lodówka Polar 136 po podłączeniu termostatu TAM-112 Nie działa lodówka Polar 136 po podłączeniu termostatu TAM-112 Nie działa lodówka Polar 136 po podłączeniu termostatu TAM-112

0
  • Pomocny post
    #4 23 Gru 2011 00:10
    machefi

No , jak podałeś zdjęcia to inna rozmowa :D . Żółto-zielony podczep pod jakiś kupny konektorek i wsuń go pod 6 , jest to uziemienie , 3 i 4 dowolnie do dwóch pozostałych przewodów brązowego i czarnego.

0
  • #5 23 Gru 2011 00:14
    kujawus
    Poziom 9  

Dzięki wielkie! w jakimś sklepie elektronicznym powinienem dostać taki, jak to nazwałeś, konektorek, jutro z rana zadziałam.

0
  • #6 23 Gru 2011 00:22
    machefi

kujawus napisał:
    w jakimś sklepie elektronicznym

Albo motoryzacyjnym :D . Powodzenia.

0
  • #7 29 Gru 2011 22:35
    kujawus
    Poziom 9  

Działa! Dzięki wielkie :) To teraz kolejne pytanie - gdzie mogę zdobyć plastikową półkę, która powinna być umiejscowiona gdzieś pod zamrażalnikiem (jest tam miejsce na coś). Nie mam pojęcia jak ona wygląda. Dzwoniłem po kilku sklepach agd, ale nic nie znalazłem. W Internecie tez nie mogę znaleźc. Może ktoś ma jakiś dostęp, albo mógłby mi wskazać zamiennik takiej półki?

0