Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP 4420 przerywa prace po krótkim cyklu

krzysikm 22 Gru 2011 22:28 4675 5
  • #1 22 Gru 2011 22:28
    krzysikm
    Poziom 10  

Witam.
    Mam zmywarkę Whirlpool ADP 4420, w której niedawno wymieniłem pompę magnetyczną Askoll na indukcyjną, o podobnych parametrach, ale od innego modelu.
    Pompa jest na pewno sprawna.
    I teraz problem:
    Zmywarka włącza się normalnie, pobiera wodę, uruchamia pompę myjącą, pracuje równo i stabilnie ok 4 minuty, ale nie grzeje w tym czasie wody (mimo że grzałka podłączona na krótko działa), po tych 4minutach zmywarka wypuszcza wodę i się wyłącza (zielona dioda gaśnie) dalej już nie rusza. To samo jest na każdym programie.
    W trybie testowym dioda wyświetla błąd F5. Z tego co wyczytałem, to odnosi się on do pompy myjącej, jednak co zrobić gdy jest ona sprawna? (wirnik obraca się lekko, nie ma wycieków, ciśnienie jest wg mnie ok, śmigła natryskujące się obracają) Wszystkie sitka i węże są drożne, hydrostat również jest czysty, próbowałem zamieniać przewody od pompy miejscami aby kręciła w drugą stronę ale nic to nie daje tzn. pompa pracuje dobrze tj. wyżej, ale błąd jest cały czas.
    Co może być jeszcze przyczyną? Ewentualnie na co jeszcze oprócz pompy wskazuje błąd F5? Czy jest możliwość obejścia jakoś tego błędu, skoro wiem że wszystko działa poprawnie? Dodam, że jakiś rok temu wymieniałem w niej już programator i to też na inny bo od modelu ADP 4426 ale do tej pory wszystko było w porządku.
    Nie mam już pomysłów.

0 5
  • #3 23 Gru 2011 10:27
    krzysikm
    Poziom 10  

Mam rozumieć, że to wina programatora i jeżeli podłączyłbym oryginalny programator 4420 to powinno byc ok?

0
  • #4 23 Gru 2011 13:07
    movzx
    Poziom 39  

krzysikm napisał:
    jeżeli podłączyłbym oryginalny programator 4420 to powinno byc ok
    Gwarancji nikt Ci na to nie da, ale możesz spróbować.

0
  • #5 11 Lut 2012 13:48
    Krzyś1968
    Poziom 11  

Witam
    Do zmywarki ADP4108 zamontowałem indukcyjną i działa bez zarzutu jest to już druga zmywarka tak przerobiona
    Pozdrawiam
    Krzysiek

0
  • #6 11 Lut 2012 14:35
    movzx
    Poziom 39  

Krzyś1968 napisał:
    Do zmywarki ADP4108 zamontowałem indukcyjną i działa bez zarzutu
    A co to wnosi do tematu? Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
    Wiadomo że do niektórych modeli można wsadzić nawet pompę od CO (ciekawskich odsyłam do szukajki), a w innych tylko oryginalna, bo inaczej będzie F5 i dziękujemy.

0