Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Eagle] płytka ma więcej połączeń niż schemat

22 Gru 2011 22:57 2252 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Prześledziłem dość dużo artykułów i nie znalazłem nic na temat jaki robię błąd.
    Zrobiłem pierwszy swój schemat w Eagle, płytka testowa dla Atmegi8 i teraz chciałem zrobić płytkę, problem w tym, że mam za dużo połączeń na płytce w stosunku do schematu. Na schemacie nie mam połączone np. C1 z S5 ( to samo z wejściem IDC10, robi połączenia pod piny 7,8..) a na płytce jest takie połączenie. Schemat jest mało rozbudowany i przez to mam problem z rozmieszczeniem elementów na płytce. Czy może ktoś mi wskazać jaki błąd zrobiłem?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 2  
    dzięki za odp

mam to tak zostawić, czy wg. Ciebie to jest 'burdel'?

wg. mnie straszny bałagan jest i ciężko mi to ułożyć.
  • Poziom 2  
    Musiałem trochę przeanalizować swoje błędy przez święta i zrobiłem poprawki.
    Dzięki Christophorus za pomoc. Zacząłem analizować płytki i schematy innych osób z elektrody i mniej więcej tak próbowałem wprowadzić coś nowego u siebie.

Załączyłem poprawiony schemat i usunąłem wtyk do programowania mikrokontrolera, gdyż posiadam osobny programator USBasp.

O błędach wiem m.in:
    - za wąskie ścieżki zasilania
    - nie używałem polygonu
    - zdjęć dziur nie robiłem, bo wierciłem wiertareczką za 15zł i nie mogłem włożyć wiertła 0,8 to użyłem 1mm i dziury wychodziły duże, do tego wiertło bardzo buksowało na boki i ciężko było trafić w dziur (Mini wiertarko-szlifierka Velleman)
    - projekt prosty i miał na celu naukę, dokładnie wiem, że za wiele go nie poużywam.

Poniżej zdjęcia z wytrawioną płytką
    Płytka Elektroda

Chciałbym zainwestować w coś lepszego do wiercenia dziur i przy okazji do wiercenia w obudowach do większych projektów, coś polecacie? ~150zł max