Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 światła awaryjne - brak możliwości wyłączenia

sadek1979 22 Gru 2011 23:08 4528 13
  • #1 22 Gru 2011 23:08
    sadek1979
    Spec od samochodów

Witam kolegów i zwracam się z prośbą o pomoc przy Passacie B6 2006r a mianowicie ; samoistnie zapaliły się awaryjne światła i nie ma możliwości ich zgasić Próbuję klawiszem - nie da rady tylko odłączenie akumulatora je gasi . Po podłączeniu jest ok 3 min spokój i zaczynają świecić na nowo . Proszę o wszelkie sugestie bo ja myślę o włączniku . Czy mam rację czy jeszcze można coś sprawdzić .

0 13
  • #2 22 Gru 2011 23:13
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

To na pewno awaryjne z auta, a nie z jakiegoś alarmu? Rozpiskę bezpieczników oczywiście masz?

0
  • #3 22 Gru 2011 23:25
    sadek1979
    Spec od samochodów

Kolego podłączałem dziś immo i wpiąłem się w kierunki (czarno-zielony , biało -czarny ) Próbowałem wcześniej w awaryjne lecz nie działało . Wszystko było dobrze a na koniec zaczęły awaryjki świecić i klawisz od nich . Odłączyłem swoją centralkę i nic nie zmienia , nadal świecą się awaryjnei tylko odłączenie akumulatora je wyłącza i to też na chwilę .

Dodano po 58 [sekundy]:

Immo było dodatkowo montowane jako blokada

0
  • #4 23 Gru 2011 02:09
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

To teraz masz koszta. Kto tak robi... Poczytaj jak są zrealizowane kierunkowskazy w tym aucie.

Dodano po 32 [sekundy]:

Błędy chociaż odczytałeś?

-2
  • #5 23 Gru 2011 06:01
    sadek1979
    Spec od samochodów

Doczytałem że kierunki na złączu G brązowo-czerwony ale u mnie nie działały ,dlatego wpiąłem się gdzie indziej . Błędów brak . Jakieś inne spostrzeżenia ??? Postaram się wymienić włącznik awaryjnych bo czasami zdarza się ich awaria i mam nadzieje że akurat u mnie to zbieżność czasu

0
  • Pomocny post
    #6 23 Gru 2011 08:01
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Nie znam takiego typowego immobilisera, który pozwala "sekwencyjnie" sterować kierunkowskazami ?
    Jaki immobiliser podłączałeś do B6?

tomasz sadowski napisał:
    kierunki na złączu G brązowo-czerwony

Jakim sygnałem wysterowałeś kierunkowskazy (pin9) - oczywiście impulsy masy?
    Czy przy sterowaniu (+) rozdzieliłeś "piny" diodami D11 i C11 oraz A6 i A10

0
  • #7 24 Gru 2011 22:36
    15darekvw
    Poziom 27  

I jak kolego poradziłes sobie z tymi kierunkami?czy dalej jest problem?pozdr. ;-)

0
  • #8 25 Gru 2011 00:16
    sadek1979
    Spec od samochodów

Walki ciąg dalszy we wtorek Na domiar złego nie działają jeszcze wycieraczki z przodu , kontrola trakcji i kontrolka żółtej kierownicy na desce świeci . Najgorsze jest to że nie sprawdziłem autka przed robotą i teraz mam za swoje . Po rozmowie z naszym kolegą z forum mam podejrzenie usterki i zobaczymy czy trafne . Chyba że Wiesz co wspólnego mają awaryjne, kontrola trakcji , wycieraczki i kontrolka kierownicy .

0
  • #9 25 Gru 2011 02:22
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Może diagnoza, mam swój typ, jak będzie kłopot daj znać.

0
  • #10 25 Gru 2011 20:38
    sadek1979
    Spec od samochodów

kolego Pawel wawa jeżeli możesz to podaj swój ''typ'' , we wtorek ciąg dalszy walki z B6 i każda sugestia się liczy . Kolega z katowic podał mi swoje spostrzeżenia i będę sprawdzał , każda pomoc się liczy Czasem potrzeba świeżego spojrzenia i czasem oczywiste staje się dobrym pomysłem . Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #11 26 Gru 2011 10:17
    domex32
    Moderator na urlopie...

Wycieraczki nie działają bo masz maskę nie zamknięta, esp powinno zgasnąć jak się kawałek przejedziesz, a co do awaryjek, podgląd wartości rzeczywistych modułu centralnej elektryki celem sprawdzenia co je aktywuje.

A chyba że trafiłeś "fajne" auto, uważaj żeby jeszcze włącznik od ręcznego nie padł.

0
  • #12 27 Gru 2011 14:21
    sadek1979
    Spec od samochodów

Koledzy dziękuję Wam za wszelkie podpowiedzi które pomogły mi naprawić te autko .Po zamknięciu maski wróciły wycieraczki , po przejechaniu ok 30m esp i kontrolka wspomagania znikły Co do włączających się awaryjnych wyciągnąłem włącznik i po jego otwarciu widać było jego wypalenie Na 99 procent to jego wina bo tak jak pisałem jest wypalony i to całkiem sporo. Czekam na włącznik i jego wymianę i wtedy potwierdzę diagnozę .Jeszcze raz dziękuję .

2
  • #13 28 Gru 2011 01:40
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Tomek, wiesz już czemu masz wypalony wyłącznik?

0
  • #14 28 Gru 2011 07:17
    sadek1979
    Spec od samochodów

kolego Paweł wawa jak odpowiem że nie wiem (he he ) to chyba mi nie uwierzysz . Wiem doskonale i nadal się uczę . Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc bo jeszcze wiele mnie jest w stanie zaskoczyć Pozdrawiam i wszystkiego dobrego w nowym roku .

0
  Szukaj w 5mln produktów