Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG T27A950 - pytanie o tuner DVB-T.

PECETO 23 Gru 2011 00:13 2114 3
  • #1 23 Gru 2011 00:13
    PECETO
    Poziom 2  

Witam serdecznie.

Na początek chciałbym poprosić o łagodne podejście, to mój pierwszy post, mam nadzieję, że wszystko jest zgodnie z regulaminem...

Zaznaczam także, że zanim napisałem, przewertowałem mnóstwo stron, ale nigdzie nie znalazłem dokładnej odpowiedzi na moje pytanie.

Interesuje się zakupem Monitora o modelu jak w temacie, tj. Monitor SAMSUNG T27A950. Postanowiłem, że umieszczę pytanie w dziale o tv, ponieważ to urządzenie jest jakby również telewizorem, a pewnie więcej tutaj osób jest kumatych w kwestii tunerów.

W specyfikacji dostałem informację, że Monitor/Telewizor posiada tuner HDTV DVB-T.
    Próżno szukać informacji, jaki to jest dokładnie tuner, czy obsługuje mpeg-4, czy tylko 2, a pracownicy MediaMarkt rozkładają ręce.

Do rzeczy. Posiadam w domu kablówkę analogową. Aktualnie w telewizorze Samsung, gdzie jest tylko tuner analogowy, odbieram kablówkę Multimedia na kablu takim samym jak antenowy (wybaczcie mało fachowe nazewnictwo) - okrągła wtyczka i jazda z 40 kanałami.

Ponieważ monitor jest dość drogi (3D), chcę sprzedać tv i korzystać z jednego ekranu dla oszczędności prądu.

Teraz pytanie/pytania:

1. Czy ten model posiada tuner DVB-T w wersji obsługującej mpeg-4?
    2. Jak to jest z tymi tunerami - czy DVB-T obsłuży również telewizję analogową - kablówkę?

Ni cholery nie mogę znaleźć o tym informacji. Wszędzie piszą, że DVB-C jest do kablówki, DVB-T do naziemnej cyfrowej (z której nie chcę korzystać). W jednych źródłach jest napisane, że DVB-C nie odbierze cyfrowej, ale DVB-T odbierze analogową. W innych że DVB-T obsłuży kablówkę analogową, ale tylko wtedy, jeżeli posiada obsługę mpeg-4. W jeszcze innych, że DVB-T w ogóle nie wychwyci żadnego z kanałów telewizji kablowej analogowej.

I dwa pytania dodatkowe żeby nie zaśmiecać gdzie indziej, a w razie gdyby dyskusja się rozwinęła, może ktoś odpowie.

3. Warto chwytać się na to 3D w zakresie konwersji obrazu w zwyklych filmach, nienagrywanych w 3D? Np. sciagniety z internetu Harry Potter będzie 3D choć trochę, czy zupełnie się na to nie nastawiać?
    4. Czy ten monitor będe mógł w jakiś sposób wykorzystać, żeby wgrać na twardy dysk filmy z VHS? Chodzi o podłączenie VIDEO z EURO. Czy istnieje jakaś przejściówka do jednego ze złącz w TV/Monitorze, żeby wgrać obraz do komputera? Trzeba zabezpieczyć stare taśmy...
    5. W specyfikacji: 2 złącza HDMI. Co to znaczy? Wejścia, wyjścia? czy mogę pod to podłączyć Playstation 3?

Aby ułatwić, poniżej wklejam link do specyfikacji ze strony oficjalnej Samsung.

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/led/LT27A950EX/EN-spec

PS. W MM sprzedawca niby sprawdził i powiedział, że tv/monitor posiada oba tunery - cyfrowy i hybrydowy i sobie z kablówką poradzi. Tyle, że nigdzie w internecie takiej informacji nie ma...

Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

Dodano po 56 [minuty]:

Aktualizacja:

znalazłem na dalszych stronach google instrukcję obsługi pdf.

Czy dobrze rozumiem ze strony 75, że obsługa dotyczy również tv analogowej? :)

Jesli tak, ew. dyskusja może dotyczyc tylko pozostalych pytan, prosze jedynie o potwierdzenie.

PS. Po przeczytaniu instrukcji mam jeszcze jedno pytanie. Po jakim czasie powstana te utrwalone obrazy na telewizorze? Np. loga programow - comedy central, lub zdjecia jpg? Lubie popracowac w photoshopie albo obejrzec mecz 90 minut. Czy wowczas belka pokazujaca wynik lub zdjecie ktore obrabiam powiedzmy godzine, zostanie na ekranie na zawsze?

0 3
  • #2 23 Gru 2011 00:39
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Ktoś tu jest bardzo leniwy. Na podanej przez ciebie stronie jest również instrukcja obsługi, która wyjaśnia wszystkie problemy 1-2 i 5. Punkt 3 - jak nie sprawdzisz nie będziesz wiedział. Odnośnie 4 , po co zatrudniać pośrednika do nagrywania na dysk materiału jak można to zrobić za pomocą komputera, niczego dobrego to nie wniesie ( monitor ).

0
  • #3 23 Gru 2011 00:45
    PECETO
    Poziom 2  

Nikt nie jest leniwy, przewertowalem mnostwo stron. Nawet jesli gdzies jest odpowiedz, to nie znaczy ze dla mnie laika jest ona tak czytelna jak dla Ciebie :) Ale dziekuje za udzielenie sie w temacie.

Po zadaniu pytan przyszla mi mysl ze gdzies moze byc instrukcja. Zrozumialem z niej tyle ze HDMI posiada wejscie (podlacze ps3), jest DVB-T ktore obsluzy tez kablowke z mpeg-4. Jesli dobrze rozumiem, to prosze jedynie o potwierdzenie.

Co do punktuo VHS - nie mam pojecia jak podlączyć VHS bezposrednio do komputera, a tu chcialbym wykorzystac EURO i pytam czy wtedy jest to mozliwe (o tym jak to zrobic dokladnie, bede czytal jak juz zakupie monitor).

Pozostaja nierozstrzygniete pytania o to czy warto w ten sprzet inwestowac oraz co z tym utrwalaniem nieruchomych obrazow...

dzieki za kazda pomoc.

Zalogowałeś się na tym Forum dwa dni temu i jeszcze nie przeczytałeś jego Regulaminu.
    Regulamin pkt 3.1.13 .
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Popraw wpisy.
    [SP5ANJ]

0
  • #4 01 Sty 2012 09:44
    PIOTOM0
    Poziom 20  

Witam
    Posiadam Monitor SAMSUNG T27A330 - bez problemu odbiera programy analogowe naziemne, cyfrowe naziemne (w mpeg-4) jak i kablowe. Problem z tym, że nie ma możliwości odbierania programów z sieci kablowych i cyfrowych naziemnych jednocześnie (pokrywa się pasmo). Tak czy inaczej monitor świetnie sprawdza się w roli TV.

Pozdrawiam
    Piotom0

0