Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka indesit wixxl 86 zawiesza się.

krzys_76 23 Dec 2011 08:39 2209 3
    krzys_76
    Level 9  
    Pralka indesit wixxl 86 zawiesza się po około 30 min. od włączenia. Normalnie się uruchamia pobiera wodę, grzeje zaczyna się kręcić i wszystko jest ok. Zawiesza się po przejściu (nie wiem jak to ująć) na szybsze obroty. Tz chodzi oto że jak pracuje normalnie kręcąc się powoli w lewo i w prawo i w pewnym momencie przyspiesza obroty i kręci się w jedną stronę. Potem włącza się pompa i po około 30 sek. wyłącza się a bęben kręci się dalej i już tak może się kręcić i kręcić.
    Grzałkę, pompę i szczotki silnika sprawdziłem i są ok.
    Dzieję się tak na wszystkich programach piorących. Na płukaniu pracuje normalnie
    Mekkus
    Level 20  
    Witam.
    Czy pralka nie daje żadnego sygnału awaria diodami :?: , jeszcze raz sprawdzić grzałkę,jeśli na 100% sprawna to tylko do sprawdzenia moduł z tyłu pralki :cry:
    Pawel1812
    Level 26  
    Czy grzałka została sprawdzona megaomomierzem induktorowym?
    krzys_76
    Level 9  
    Po problemie. Grzałka jest sprawna na 100%. Sprawdzałem zwykłym omomierzem a po za tym woda była ciepła a dla pewności zmieniłem na nową. Problem był w module. Tak pisał kolega Mekkus. Wymieniłem diody i jeden z przekaźników i po kłopocie. Moim zdania winna była pompa która przypuszczam była zblokowana przez jakiś czas i potem np ktoś wyczyścił filtr. Dzięki za podpowiedzi.