Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra b 1.6 16v 1998 20l/100km + bia造 dym z rury RATUNKU

Bartix1982 23 Dec 2011 08:52 9325 7
    Bartix1982
    Level 2  
    Posiadam od nowo軼i Opel Vectra b 1.6 16v 1998 152000 przebiegu mam kosmiczny problem ze wzgl璠u na gigantyczne spalanie benzyny kt鏎e przy aktualnej temperaturze otoczenia wynosi "fascynuj帷e" 20 litr闚 na 100 (do嗆 sporo te bia貫go dymu jest zawsze za mn). Gdy temperatura otoczenia wynosi ok 20 stopni spalanie nieco spada ale i tak to jest ok 15 litr闚 ( w mie軼ie oczywi軼ie) w trasie spalanie spada do ok 6.5 - 7 litr闚 (ale w trasy latam tylko latem).

Czy jest jaki ratunek?

Jedyn przygod do tej pory by這 to 瞠 w week majowy do oleju przedostawa這 mi si paliwo - okaza這 si 瞠 jedna 鈍ieca pad豉 - to by這 "prawdopodobnie przyczyn.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwi您ania w przemy郵e. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj si za darmo
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Dziarski Hank
    Level 31  
    Dym, czy para wodna ?
    sandamiano
    Level 29  
    Bez diagnostyki mo瞠sz sprawdzi czy termostat zamyka du篡 obieg na zimnym silniku. Ma豉 rzecz a potrafi spowodowa du穎 wi瘯sze spalanie wraz ze spadkiem temperatury
    Bartix1982
    Level 2  
    Dzi rano sprawdzi貫m du篡 obieg - nie wiedzia貫m za bardzo jak wi璚 zrobi貫m co takiego 瞠 odpali貫m zimne auto i trzyma貫m za gruby w捫 do ch這dnicy - nagrzewa si zacz掖 przy temperaturze 83 stopni - na wska幡iku.

Co do dymu to chyba jest para wodna - raczej nie typowy dym lecz sporo go jest.

W zbiorniczku wyr闚nawczym ch這dnicy nie ma 瘸dnych bia造ch plamek.

Olej troch wycieka ale chyba to jaka uszczelka bo miska olejowa w oleju troch zachlapana.

Awarie 鈍iecy mia貫m w maju ale latem by貫m we W這szech i przejecha貫m 4500 km bez problem闚 ( nie licz帷 "dymienia hamulc闚 w Austrii na serpentynach :) )

Czy trzeba jecha na diagnostyk? je郵i tak to co mam tam sprawdzi?

Dodano po 2 [minuty]:

ps. co znaczy pytanie kolegi tanio o ba鎥i w uk豉dzie?
    sandamiano
    Level 29  
    Termostat czyli sprawny.Ba鎥i w uk豉dzie - chodzi這 chyba o to czy spaliny s pchane w uk豉d ch這dzenia.Wskazywa這by to na uszczelk pod g這wic ale nie masz problem闚 z moc ani z praca silnika a jedynie z du篡m spalaniem?Tak jak Art.B napisa diagnostyka wskazana. Mo瞠 du穎 powiedzie.
    kondziovsky
    Level 1  
    Bartix1982 i jak by貫 na diagnostyce i wiesz ju co by這 powodem du瞠go spalania etc?

Pytam si poniewa mam bardzo podobny problem, jak nie identyczny.