Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BENQ GL2250 - brak niektórych ustawień przy DVI

23 Gru 2011 08:59 3678 1
  • Poziom 12  
    Witam. Od kilku dni posiadam monitor LED 22 cale BenQ GL2250.
    Gdy podpiąłem go na kablu D-SUB - w natywnej rozdzielczości 1920 x 1080 obraz był nawet niezły..jakkolwiek po ustawieniu odświeżania na max czyli 70 Hz - obraz był delikatnie rozmyty i nie można było tego zlikwidować więc pozostałem przy 60 Hz.
    Kupiłem kabelek DVI 24+1 i podpiąłem monitor poprzez DVI. (karta HD4830)
    Teraz obraz jest ostry jak żyleta - dużo ładniejszy niż D-sub...ale:
    - niektóre ustawienia OSD (menu) stały się nieaktywne (np. korekcja zniekształceń, wysokość obrazu, szerokość obrazu)
    - po ustawieniu odświeżania na 70 Hz - obraz jest idealny, ale jest za duży tj. przy rozdzielczości 1920x1080 kawałki obrazu "wychodzą" poza obszar widzialny na monitorze (ruchem myszy można obraz przesuwać)... no i jako, że ta część menu pozostaje nieaktywna - n ie ma możliwość zmniejszenia obrazu do wielkości matrycy.

proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Nadmieniam, że sterowniki mam aktualne i do karty graficznej (najnowszy catalist Ati) i do moitora.
  • Poziom 12  
    W monitorach podlaczonych przez DVI (cyfrowo bo po pełnym DVI mozna pusic takze analogowy sygnal) wszelkich regulacji dokonuje sie zapomoca oprogramowania (wbudowanego w system lub sterownik) a nie za pomoca przyciskow na obudowie monitora. Dlatego opcje geometrii obrazu sa niedostepne,
    a jedynie czasem mozemy ustawic kontrast / jasnosc czy profil kolorow.
    Istotny jest sterownik karty graficznej. O ile na nvidii regulacja pomiedzy 1-100 procent danego parametru daje delikatne zmiany, to na wbudowanym intelu (G965)
    obraz z DVI jest czytelny tylko w zakresie 20-40 procent. Ustawienie w pozostalym zakresie daje za jasny lub nieostry obraz.

Jako dodatkowa ciekawostke moge podac, iz do popularnych kart graficznych posiadajacych d-sub, dvi, hdmi mozna podlaczyc DWA monitory.
    Tymczasem dawniej, gdy zamiast HDMI bylo standardowe wyjscie TV obslugiwane przez dodatkowy uklad, mozna bylo podlaczyc trzy urzadzenia.

Do starszych komputerow z wbudowana karta graficzna mozna za kwote ok 20zl dokupic adapter DVI korzystajacy z wbudowanej grafiki.
    Dzieki temu minimalnym kosztem otrzymujemy cyfrowy obraz.

PS. Monitor GL2250 jest OK, ale ludzie, NIE KUPUJCIE modelu monitora Benq G2225HD.
    Beznadziejny kontrast, beznadziejna jasnosc, a przede wszystkim beznadziejne katy widzenia. 60/70 stopni, czyli o 100 za malo...

Proszę o korzystanie z polskich znakow diakrytycznych. Regulamin, punkt 3.1.13 [piterus99]

TYLKO jak piszę z domu to mogę pisać z polskimi znakami. W powyższej wypowiedzi uzupełniłem przecinki, których braku moderator jakoś nie zauważył.
    A jeśli ktoś dla 3 punktów zgłosił moją wypowieź do moderatora - bo nie miała ogonków, to mogę mu na przysłość te punkty podarować, bo przy znikomej ilości postów, które piszę bez ogonków, będzie to kosztowało mniej fatygi niż proszenie zagranicznego administratora by mi doinstalował polską klawiaturę.