Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Klimatyzacja w Octavii. Webasto. Czy to coś z czujnikiem?

DJdarcco 15 Gru 2004 16:13 2242 12
  • Klimatyzacja w Octavii. Webasto. Czy to coś z czujnikiem?

Poziom 11  

mam problem z klimą w octavii.jest to dokładana klima firmy webasto.włączyłem klime gdy na zewnątrz było -1 ale klima się nie właczyła.pojechałem sparawdzić czynnik jest w układzie i nie wyciekł.zasugerowano że to coś od czujnika ciśnienia.
    zadzwoniłem do innego serwisu i powiedziano mi że jest za zimno i czynnik ma za małą objętość i czujnik nie włącza klimy.
    czy to prawda .
    jestem laik w klimach .pomóżcie
    pozdro .
    Darek

0 12
    Poziom 13  

prawda, nie wiem jak w skodach ale w oplu jak jest ponizej 5 juz nie mozna wlaczyc klimy

0
    Poziom 26  

najprawdopodobniej jest wszystko dobrze
    w niektórych samochodach są ograniczniki
    kt€re nie pozwolą sie załączyć przy zbyt niskiej temp
    Jedyna rada eksploatacyjna to raz na jakiś czas pokręcić ręką za sprzęgło spręzarki ,parę obrotów

0
    Poziom 11  

tak to prawda ,w oryg,klimach ,skody poniżej 5 stopni się nie włączy.
    czynnik r134 zmniejsza swą obiętość i czujnik ciśnienia nie pozwoli na załączenie.
    Ciśnienie w stanie spoczynku to 3 do 3,5 bara
    a więc im zimniej tym mniejsze prawdpodobieństwo włączenia klimy.
    pozdro
    Darek

0
    Poziom 25  

Chciałbym przypomnieć, że nie mówimy o oryginalnej klimatyzacji Skody, tylko o dokładanej.
    Dla ścisłości: Webasto nie ma w swojej ofercie klimatyzacji do samochodów osobowych... prawdopodobnie masz klimatyzację Diavia.
    Ale...reszta to prawda przy niskich temparaturach niektóre klimatyzacje nie działają.

0
    Poziom 17  

Większość nie chodzi.

0
    Poziom 13  

to prawda wjedz do jakiegos garazu (cieplego) poczeraj troche i wlacz powinna chodzic. W audi zglasza nieraz blad czujnika cisnienia

0
    Poziom 25  

Ale logicznie myśląc, komu się chce jeździć zimą przy tak niskiej temperaturze wewnątrz samochodu. Szyby pokrywają się szronem.
    Ciągły nadmuch zimnego powietrza na szybę w celu odszronienia to przesada (włączona sprężarka, zużycie paliwa). M.in. dlatego instalowany jest czujnik temperatury zewnętrznej.

0
    Poziom 25  

Odparowanie szyb zimą nie polega na nadmuchu zimnym, lecz ciepłym ale suchym powietrzem.

0
    Poziom 25  

witam
    klime nalezy właczac nawet w zimie
    chodzi dokładnie o smarowanie sprezarki klimy
    jezeli klima nie pracuje cała zime to blad
    zreszta w gazetach motoryzacyjnych jest mase publikacji na ten własnie temat
    pozdro
    T

0
    Poziom 25  

tomekb faktycznie trzeba włączać klimę co jakiś czas, ale owa klima ma właśnie zabezpieczenie w postaci czujnika temperatury zewnętrznej, który uniemożliwia włączenie jej poniżej +5°C.
    Przynajmniej tak jest w moim Passacie.
    U mnie czujnik ten zainstalowany jest w komorze silnika nad filtrem przeciwpyłkowym.

0

Poziom 27  

Ja odpalam autko jak pochodzi godzinke. dwie to wszystko jest tak ciepłe od silnika że i klima sie przy -5 włączy.

0
    Poziom 18  

klima dzial powyzej 15 C

0