Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zastosowanie mikrofonów na estradzie i w studio.

adambyw 23 Gru 2011 11:50 8669 0
 • #1 23 Gru 2011 11:50
  adambyw
  Moderator Akustyka

  Efekt zbliżeniowy

  Gdy mikrofon kierunkowy (ciśnieniowo-gradientowy) zbliża się do źródła dźwięku, niskie częstotliwości są podbijane. Nazywa się to efektem zbliżeniowym. Efekt występuje niezależnie od modelu mikrofonu, zarówno w dynamicznych, pojemnościowych czy elektretowych.

  W rejestracji wykorzystuje się to do poprawy brzmienia instrumentu lub zwiększenia basu, podobnie do zastosowania korektora. Jest to też sposób na redukcję basu, zwiększając odległość mikrofonu od instrumentu.

  Wzmacniacze gitarowe
  W wzmacniaczach gitarowych by zebrać bardziej atak z przewagą basu, należy umieścić mikrofon około 2,5cm od głośnika, bezpośrednio przed środkiem membrany.
  By zebrać ostrzejszy atak z ekspozycją wysokich częstotliwości, należy umieścić mikrofon około 2,5cm od głośnika, blisko krawędzi membrany.
  Przesuwając mikrofon od krawędzi do środka, będzie zmieniać się barwa, od eksponowania niskich na środku, do wysokich przy krawędzi.

  By zebrać mniejszy atak z zrównoważonym dźwiękiem, należy umieścić mikrofon około 15-30 cm od głośnika, bezpośrednio przed środkiem membrany.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME