Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujniki parkowania w samochodzie osobowym

Raf2_2004 23 Gru 2011 12:20 3704 4
  • #1 23 Gru 2011 12:20
    Raf2_2004
    Poziom 2  

Witam wszystkich,
    mam pytanie: jakie polecacie czujniki parkowania do samodzielnego montażu dostępne na Allegro(do samochodu osobowego)?
    Piszcie jakie modele macie czy też polecacie.
    Pozdrawiam!

0 4
  • #2 23 Gru 2011 14:27
    milejow
    Poziom 42  

Najlepsze to te, które są niedostępne w detalu, tylko dla instalatorów/warsztatów. Tylko takie zasługują na nazywanie ich asystentem parkowania, te z allegro to praktycznie wszystko chłam made in...wiadomo, piszczące zawsze, tylko nie wtedy kiedy trzeba

0
  • #3 23 Gru 2011 14:56
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Raf2_2004 napisał:
    dostępne na Allegro

Najlepsze są te "profesjonalne" , "precyzyjne" itd...

Polecam Valeo, reszta jest po prostu tyle warta - ile kosztuje.

0
  • #4 30 Gru 2011 22:47
    krzys-iek
    Poziom 20  

a ja "na necie" widzialem i zle opinie o valeo (moze podrobki kto wie) ze niby deszcz je "zabija" na chwile.

Sam mam z allegro, za 60zl i od 2lat dzialaja jak trzeba :) Samo pikanie bo wyswietlacz nie jest mi potrzebny. A jaka firma? To nie ma nazwy i co miesiac inne przyplywaja kontenerami od kitajcow :)

Valeo kosztuja wiecej ale mozna dokupic czujnik zapasowy jak oryginalny padnie. Za to kitajcowe czujniki mozna kupic dwa komplety i nadal bedzie taniej niz valeo i jakby kiedys jeden padl to podmienic z tego samego zestawu. Valeo ma mniejszy czujnik, moze ladniej wygladac.

Moje czujniki dodatkowo lakierowalem (alkohol, papier 2000, alkohol itd zgodnie ze sztuka na koniec klar bezbarwny) i wygladaja ladnie.

0
  • #5 30 Gru 2011 22:56
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

krzys-iek napisał:
    Za to kitajcowe czujniki mozna kupic dwa komplety i nadal bedzie taniej niz valeo

Jest to jakieś rozwiązanie, jednak dla mnie - gdy daję gwarancję klientom na cały zestaw wraz z montażem - takie usterki to dodatkowe koszty i zmarnowany czas.
    Nie miałem jeszcze problemów z Valeo a z No-name bywało różnie.

0