Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Atmega48] Jak pobierać sygnał z bluetootha przez USB?

nynciu 23 Gru 2011 12:44 2024 14
  • #1 23 Gru 2011 12:44
    nynciu
    Poziom 9  

Witam

Tworzę projekt czołgu, który będzie kierowany z wykorzystaniem telefonu komórkowego z systemem android. Kolega elektronik zmontował mi fajną pytkę, która jest sterowana przez mikrokontroler Atmega48 i w zależności od odebranego sygnału z bluetootha - taki silnik będzie uruchamiał(4 sliniki). Kolega elektronik nie wiedział jak zaprojektować ten układ z bluetoothem, więc dodał port USB 2.0 i do niego podłączył zwykły odbiornik bluetooth. Ja już zaprogramowałem sobie ten mikrokontroler, żeby uruchamiał silniczki w zależności od sygnału, niestety nie mam pojęcia jak odbierać sygnał z tego bluetootha do mikrokontrolera. Czy ogólnie się da tak, przez port USB? Jeżeli tak to jak? Pytałem już inną osobę i powiedziała, że raczej przez zwykły bluetooth nie można, że trzeba jakiegoś hosta zrobić. Niestety nie znam się na tym..dopiero się uczę. Więc wszelkie objaśnienia i wskazówki(linki) mile widziane.

P.S Jeżeli podobny temat już był, to przepraszam i proszę o link.

P.S Wcześniej usunąłem ten temat, bo znalazłem coś co mi pomogło..ale niestety, data tamtego wpisu była z 2005 roku. I jestem ciekaw czy są jakieś nowsze rozwiązania tego problemu..

Z góry dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam
    Marek

0 14
  • #2 23 Gru 2011 12:53
    mirekk36
    Poziom 42  

Bierzesz sobie najzwyklejszy moduł BTM-222 i możesz podłączyć go do procka poprzez UART(RS232). Nie potrzeba żadnych hostów a można zrobić pełną komunikację czy to z telefonem czy z komputerem czy z czym zechcesz.

0
  • #3 25 Gru 2011 12:09
    nynciu
    Poziom 9  

Czyli kupuje ten bluetooth, podlaczam go za pomoca UART'a do USB i mikrokotroler powinien odbierać sygnały?

0
  • #4 25 Gru 2011 13:06
    63404
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 25 Gru 2011 14:06
    nynciu
    Poziom 9  

Czyli muszę w płytce, która dostałem jakoś wlutować ten UART do nożek mikrokontrolera...a USB mi nie będzie potrzebne?

0
  • #6 25 Gru 2011 14:10
    mirekk36
    Poziom 42  

Nic nie musisz wlutowywać, przecież masz wyprowadzone nogi RS232, a z USB nie skorzystasz w BTM-222

0
  • #7 25 Gru 2011 14:18
    63404
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 25 Gru 2011 22:55
    63404
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 28 Gru 2011 17:05
    nynciu
    Poziom 9  

Zamówiłem już ten gotowy układ.
    Teraz, gdzie mam podłączyć ten UART i jaki dokładnie kupić?

[Atmega48] Jak pobierać sygnał z bluetootha przez USB?
    Schemat mojej płytki

Pozdrawiam

0
  • #11 28 Gru 2011 18:37
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Zasilanie - sprawa wiadoma (o ile ten Twój gotowy układ ma konwerter napięć 5v->3v3 i stabilizator LDO na 3v3, ponadto (też jeśli już jest konwerter) podpinasz piny rxd i txd na krzyż (tj rxd<>txd) do pinów o takich samych nazwach w procesorze (nogi 30-31).
    Jeśli nie ma stabilizatora i lub konwertera trzeba to dorobić.

0
  • #12 29 Gru 2011 17:58
    nynciu
    Poziom 9  

Znajomy podesłał mi taki moduł Link. I mam wrażenie, że tak moduł mi wystarczy i zdążę zrezygnować z tamtego...co sądzicie? Bo 100zl to dużo w porównaniu do 30. Czy jak kupie ten moduł to wystarczy podpiąc tak jak kolega wyżej powiada?
    I drugie pytanie...5V to nie mam jak zrobić z baterii...czy jak podepne 6V to spalę układ?

0
  • #13 29 Gru 2011 18:07
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Ten moduł też może być. Z baterii zrobisz dowolne niższe napięcie przy pomocy stabilizatora LDO. 6V upali nie tylko moduł, ale także procesor.

0
  • #14 29 Gru 2011 18:07
    xamrex
    Poziom 28  

Chyba to nie tak.
    Na tej aukcji co podałeś jest Płytka modułu a na innej sprzedawany jest Moduł więc wydaje mi się, że potrzebujesz płytki oraz modułu.. co w sumie wyjdzie 90zł + przesyłka, ale pewien nie jestem,
    Szczególnie odzwierciedla to te zdanie:

Cytat:
    Na zdjęciu z płytka z zamontowanym modułem BTM-222 dostępnym na innej naszej aukcji

Ale najlepiej zapytać sprzedającego.

0
  • #15 29 Gru 2011 18:14
    piotrva
    Moderator na urlopie...

Jeśli podłączysz moduł z linku to powinno być według moich porad w 100% OK. Tyle, że to co masz podane na tej aukcji to sama płytka BEZ UKŁADU BTM222 - ten należy kupić osobno w cenie 60 zł (jeśli u tego samego sprzedawcy, więc w sumie wychodzi 90zł + przesyłka). A pokaż jaki jest ten, który zamówiłeś już za 100zł.

0