Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 40" podłączenie do komputera.

Gacekkk25 23 Gru 2011 15:29 1378 0
  • #1 23 Gru 2011 15:29
    Gacekkk25
    Poziom 1  

Witam.
    Najpierw zacznę od przedstawienia parametrów komputera i telewizora:

Komputer PC:
    procesor Intel e7400
    2 giga RAM
    Geforce 9600 GSO (2X wyjścia DVI)
    Monitor NEC LCD 19WV
    System operacyjny Windows XP SP2

Telewizor:
    Toshiba 40TL838 full hd 3d

W wyniku podłączenia telewizora pod pc naszło mnie pare pytań na które sam nie jest w jednoznaczny sposób sobie odpowiedzieć.
    Telewizor podłączony jest w standardowy sposób kablem DVI->HDMI i pracuje w trybie Dual View. Generalnie TV nie ma spełniać roli monitora, tylko służyć do oglądania filmów i przeglądania internetu udostępnianych z komputera.

Problemy:

1) Rozdzielczość ustawiona w ustawieniach grafiki na natywna 1920 na 1080, w ustawieniach telewizora także włączony tryb natywny bez żadnego rozciągania ekranu. Więc nie rozumiem jednej rzeczy skoro mam ściągniętą tapetę w full hd to czemu nie jest ona rozciągnięta na całym ekranie tylko wyśrodkowana zajmująca poweirzchnię około 70% ekranu natomiast reszta to fioletowe tło. Czy jest to spowodowane iż tapeta skaluje mi się tylko w oparciu o rozdzielczość natywną monitora LCD, która wynosi 1440X960 ( jest on ustawiony oczywiście jako monitor główny)?

2) Telewizor ma niby te 200 Hz (wiem ze to nie jest sprzętowe tylko wymuszone na potrzeby 3d) więc dlaczego jak ustawiam na nim rozdzielczość poprzez panel nvidi mogę dać maksymalnie 50Hz tutaj naprawdę nie wiem z czego to może wynikać. W sklepie powiedziano mi, że ograniczeniem może być skalowanie sygnału przez grafike i przesył przez DVI-HDMi, gdzie maksymalnie możemy mieć 50-60Hz. Czy da się to wogóle jakoś zmienić. Filmy puszczane z komputera nie są płynne, natomiast te puszczone z USB są idealnie płynne.
    W każdym razie prosiłbym o wypowiedzenie się jakiejś mądrej osoby w tym temacie.

3) Kolejna sprawa podczas ruszania myszką kursor na monitorze LCD chodzi płynnie natomiast na telewizorze działa z widocznym opóźnieniem, nie wiem teraz czy wynika to z różnic w rozdzielczościach, czasem reakcji matrycy ( ale musiałby on być po prostu tragiczny) czy jest to po prostu złudzenie towarzyszące pracy przy tak dużym ekranie, w każdym razie efekt jest mocno widoczny i na tyle duży że spada komfort użytkowania myszki.

0 0