Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć radio Kenwood KDC-3047A?

dement 23 Gru 2011 16:55 2910 8
  • #1 23 Gru 2011 16:55
    dement
    Poziom 12  

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z rozruchem auta i rozładowanym akumulatorem.Mam radio podpięte żółty i czerwony pod stały plus co daje pobór około 0.3A w stanie spoczynku. Chciałbym podpiąć to "książkowo" tz. żółty pod stały a czerwony pod stacyjkę ale przy stacyjce jest ciężkie dojście:( moje pytanie: Czy mogę ten czerwony podpiąć pod ogrzewanie tylnej szyby (które można załączyć dopiero po przekręceniu kluczyka)? jest na bezpieczniku 20A. W radiu też mam bezpiecznik (10A). czy to jest poprawne rozwiązanie? Czy może muszę wtedy zamienić ten 20A na 30A?
    golf 3gti

0 8
  • #2 23 Gru 2011 17:18
    vigasyu
    Poziom 8  

masz w samochodzie podpięto kostke do orginalnego radia do vw ??
    jesli tak to kup po prostu pszejściwkę z kostki kenwooda na orginał i po sprawie najlepsze rozwiązanie !!!

0
  • #3 23 Gru 2011 17:22
    bajer1
    Poziom 26  

Witam no tak 0,3 A to za dużo ale możesz podpiąć radio pod skrzynkę bezpieczników tam są zaciski na których pojawia się napięcie po przekręceniu zapłonu lub włożeniu kluczyka do stacyjki (zapalniczka).Pozdrawiam

0
  • #4 23 Gru 2011 17:22
    alltech2
    Poziom 21  

Z kenwooda na iso jest tego trochę na aukcjach.

0
  • #5 23 Gru 2011 17:34
    dement
    Poziom 12  

Niestety nie mam oryginalnej kostki. Kabel do którego jest podpięte radio jest właściwy ale muszę jeszcze gdzieś podpiąć ten na którym powinno się pojawiać napięcie po przekręceniu stacyjki.

Dodano po 6 [minuty]:

bajer1 napisał:
    Witam no tak 0,3 A to za dużo ale możesz podpiąć radio pod skrzynkę bezpieczników tam są zaciski na których pojawia się napięcie po przekręceniu zapłonu lub włożeniu kluczyka do stacyjki (zapalniczka).Pozdrawiam

No nic, teraz nie mam możliwości sprawdzenia. Te zaciski są na "klik"? Chodzi o to żeby podpiąć przed bezpiecznikiem czy można bezpośrednio przy zapalniczce?

0
  • #6 23 Gru 2011 18:36
    vigasyu
    Poziom 8  

zapalniczka działa bez zapłonu

0
  • #7 23 Gru 2011 18:40
    bajer1
    Poziom 26  

Witam możesz do zapalniczki tam jest gruby kabel i bezpiecznik też duży to powinno wytrzymać.A zapalniczki działają różnie w samochodach nie wiem jak jest w golfach trzeba sprawdzić w samochodzie lub schemacie. Pozdrawiam

0
  • #8 23 Gru 2011 22:05
    vigasyu
    Poziom 8  

miałem golfa i działa cały czas
    nie potrzebuje zapłonu tak samo jak audi i mazda

0
  • #9 23 Gru 2011 22:42
    dement
    Poziom 12  

Też mi się tak wydaje ale nie miałem dzisiaj możliwości sprawdzenia. Osobiście wolał bym się podłączyć pod to ogrzewanie ale jako że żaden ze mnie elektryk dla tego zwróciłem się do was z tym pytaniem. Na tym ogrzewaniu jest bezpiecznik 20 lub 25A (już nie pamiętam) i tak sobie myślę czy jak się tam podepnę i podczas słuchania radia załączę ogrzewanie czy to negatywnie nie wpłynie na eksploatacje radia.Czy w momencie załączenia ogrzewania jakoś gwałtownie nie wzrośnie natężenie prądu?

0