Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype-zła jakość dźwięku przez zestaw słuchawkowy bluetooth

Marinho 23 Gru 2011 17:23 1604 1
  • #1 23 Gru 2011 17:23
    Marinho
    Poziom 12  

Nie wiem co się porobiło z tym Skype, ale dawniej podpinałem się zestawem słuchawkowym Nokia BH-503 i dźwięk nie różnił się jakością od tego z głośników.
    Tymczasem przestałem tego używać, a brat poprosił mnie o zestawienie laptopa ze słuchawkami Creativa.
    Wszystko gra jeżeli chodzi o muzykę czy filmy, ale już w Skype jakość przełączana jest automatycznie do czegoś gorszego chyba niż 8-bit, jak stare radio na falach długich.
    Wystarczy słuchając muzyki w winampie wejść w "ustawienia audio" w Skype (rozłączonym) i jakość jest od razu redukowana, przechodzimy do innego panelu, na przykład "ustawienia wideo" i jakość wraca do normy. Co za tym idzie, przy rozmowie przez Skype jakość spada w momencie połączenia. Grzebię, szukam i nic, w panelu sterowania/dźwięki urządzenie ma ustawione jakość 16 bit jakość DVD. System to Windows 7 64 bit w obydwu przypadkach.

Testowałem na kompie i laptopie (DV7 z wysokiej półki), na dwóch parach słuchawek. Sterowniki audio OK, sterowniki BT zaktualizowane softem od Broadcoma, bez zmian.

HELP!

0 1
  • #2 25 Gru 2011 13:41
    Marinho
    Poziom 12  

Problem ustępuje po zainstalowaniu Bluesoleil, który jest płatny, niestety.

0