Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odciąg powietrza - uszkodzenie silnika po 30 sek.

23 Dec 2011 18:20 2389 8
  • Level 9  
    Witam.

Zakupiłem nowy odciąg typ FM230 chiński.
    Zasilanie 220 V moc 750 W.
    Po przykręceniu do podstawy uruchomiłem dla sprawdzenia ciągu silnik na około 30 sek. .
    Ciąg ok , obroty 2950 ,zadowolony wyłączyłem , jak zwalniał zaczęło coś brzęczeć , pomyślałem ze hamulec odśrodkowy się włączył.
    Następna próba uruchomienia nie daje rezultatu , silnik buczy , ręczny obrót wirnika nie rozpędza go.
    Urządzenie jest na gwarancji , ale jakby usterka była możliwa do samodzielnego usunięcia typu wymiana bezp. ,termika czy ogólnie poprawienie po niedbałym montażu prosiłbym rade.
    Dołączam fotke .
    Odciąg powietrza - uszkodzenie silnika po 30 sek.

Pozdrawiam
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 20  
    Oddaj na gwarancję, sam nie rozbieraj tego nawet bo wtedy gwarancja straci ważność! Najpewniej uszkodzeniu uległ silnik, więc trzeba go wymienić. Czy bez podłączonego napięcia silnik po obróceniu wałka ręką obraca się lekko?
  • Level 9  
    Tak, bez napięcia silnik - turbina swobodnie się obraca.
  • Level 20  
    Czyli łożyska wykluczone, pewnie uszkodzeniu uległ stojan lub wirnik silnika, oddaj na gwarancję bo rozbierając to stracisz ją.
  • Level 9  
    W skrzynce zaciskowej silnika jest kondensator 100 uF .
    Czy tak pojemność wymaga zastosowania wyłącznika odśrodkowego?
    Bo podejrzewam ze to on się ,, podwiesił".
    Oprócz kondensatora kable połączone poprzez ,, chińskie skrętki"".
  • Level 20  
    Łączenia Chińczyków stosowane na skrętki proponuję zamienić na tzw ,,kostki". Ta pojemność nie wymaga stosowania takiego wyłącznika.
  • Level 23  
    Nie włącza się takich wentylatorów bez przynajmniej częściowego zatkania ssania.
    Silnik chodzi wtedy na maksymalnej mocy i jeszcze sprawa niedotartych łożysk.
  • Level 9  
    To szkoda ze wyłącznik termiczny który jest w obwodzie nie zadziałał.
  • Level 20  
    Bo żeby wyłącznik termiczny zadziałał to silnik musi się mocno rozgrzać.