Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam zamienniku do lampy TELAM UY1N

23 Gru 2011 18:58 2538 4
 • Poziom 9  
  Witam.
  Szukam zamienniku do lampy TELAM UY1N albo gdzie taką dostać?
  Lampa z radia Sonayina 6175.
 • Admin Grupy Retro
  UY1N to lampa mozliwa nadal do zakupu w granicach 10-30zł. Nie ma ona tańszych / łatwiej dostępnych zamienników. Kupić można na aukcjach internetowych lub giełdach elektronicznych.
 • Poziom 11  
  Możesz spróbować z UY85 38 V ogrzewania DI dodać rezystor do 50 woltów.
 • Poziom 32  
  oreshkov napisał:
  Możesz spróbować z UY85 38 V ogrzewania DI dodać rezystor do 50 woltów.

  Oj chyba w naszych warunkach UY85 będzie o wiele trudniej dostepna niż UY1N (ta ostatnia była stosowana w krajowych (i teslowskich) odbiornikach pionieropodobnych podczas gdy UY85 - tylko w sprzęcie zza żelaznej kurtyny). Gdyby Autor postanowił posunąć się o krok dalej, i do czasu zdobycia oryginalnej lampy chciał uruchomić radio stosując diodę półprzewodnikową (na napięcie wsteczne minimum 700V) - musi pamiętać aby oprócz rezystora 510Ω 6W (zastępujacego grzejnik w obwodzie żarzenia) zastosować jeszcze jeden rezystor włączony szeregowo z diodą, o podobnej mocy i rezystancji tak dobranej aby po rozgrzaniu się lamp odbiorczych uzyskać napięcie wyprostowane takie jak w układzie z lampą. Inaczej grozi przeciążenie lampy głośnikowej.
 • Poziom 11  
  Te dwie lampy składa się z masowej produkcji w Bułgarii i radio pionier Komsomolec mam ich obu, ale upotrebyavani.Mislya, że wiadomości można znaleźć w trochę cierpliwości. Problemy dostawy Polska, jednak byłoby świetnie.