Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson DX 6050 tusze są nierozpoznawane

dymar1 23 Gru 2011 20:03 3911 13
  • #1 23 Gru 2011 20:03
    dymar1
    Poziom 11  

Urządzenie wielofunkcyjne jak w temacie, pewnego dnia zastrajkowało twierdzi ,że tusze są puste kupiłem inne ale drukarka ich nie widzi gdy są założone wszystkie wystarczy wyjąć jeden z tuszy a drukarka pozostałe widzi jako pełne (nie gra roli który się wyjmie) po włożeniu kompletu znowu kicha. Czyszczenie styków ,resetowanie(reseterem) nic nie daje proszę o rady co z tym fantem zrobić podobno są programy serwisowe do drukarek ale do mojego modelu nie ma lub za pobranie trzeba sporo zabulić a nie mam pewności czy to pomoże.

-1 13
  • #2 23 Gru 2011 22:49
    konmaj
    Spec od drukarek

Podejrzewam, że któryś styk jest zabrudzony lub uszkodzony mechanicznie (spotkałem się z takim uszkodzeniem niewidocznym gołym okiem lub w miejscu niedostępnym bez całkowitego demontażu karetki) i rzeczywiście żaden reseter ani program serwisowy nie pomoże. Z tego, co wiem, w drukarkach Epsona czipy tuszy są odczytywane szeregowo (nie bardzo wiem, jak to dokładnie wytłumaczyć) i dlatego problem z odczytem jednego może zakłócać odczyt pozostałych czy też powodować inne "przekłamania".

0
  • #3 24 Gru 2011 10:39
    dymar1
    Poziom 11  

Tego się obawiałem, możesz podpowiedzieć jak zdemontować karetkę do przeglądu?

0
  • #4 27 Gru 2011 22:04
    dymar1
    Poziom 11  

Dzięki będzie to bardzo pomocne

0
  • #5 28 Gru 2011 07:54
    borek24
    Poziom 11  

Nie wiem czy to będzie jeszcze pomocne. Po rozebraniu karetki tam gdzie wchodzą 2 taśmy do głowicy miałem u siebie bardzo dużo tuszu. Całe styki były pozalewane. Wyczyściłem to miejsce poskładałem ale teraz nie mogę ruszyć bo wyskoczył błąd E-90. Karetka jedzie do końca do lewej wraca do prawej i zatrzymuje się w miejscu parkowania i wyskakuje ten właśnie błąd. Więc na razie nie mogę sprawdzić czy czyszczenie pomogło bo mam inny problem. Może wie ktoś co mogę zrobić. Już wcześniej miałem ten błąd po tym jak ręcznie zacząłem przesuwać karetkę. Ale sama jakoś w końcu drukarka się naprawiała i powracała do nierozpoznawania tuszy. Teraz jednak cały czas E-90. Taśma enkodera wydaje się być ok. Lekko ją przeczyściłem i tak to nic nie daje. Czyściłem też dokładnie wałek, po którym porusza się karetka i też nic. Ustawiałem go też w różnych pozycjach jest z boku taka regulacja i też nic. Tutaj film jak się zachowuje moja drukarka

Link

0
  • #6 28 Gru 2011 15:32
    dymar1
    Poziom 11  

Czujnik pokrywy skanera otwarty dlatego ten komunikat

0
  • #7 28 Gru 2011 17:39
    borek24
    Poziom 11  

Dzisiaj nagle problem e-90 zniknął. Ale okazało sie, że czyszczenie styków przy głowicy nic nie dało nadal błąd E-02 od tuszy.

1
  • #8 29 Gru 2011 15:52
    dymar1
    Poziom 11  

U mnie efekt taki sam poprawiałem docisk styków od strony płytki ze scalakiem ,czyściłem,cudowałem nadal beton podejrzewam że coś padło na tej płytce, drugiej sprawnej nie mam więc nie mogę potwierdzić przypuszczenia ;(

0
  • #9 29 Gru 2011 16:40
    konmaj
    Spec od drukarek

Albo coś nie tak z tą płytką w karetce, albo z jedną z tych 4 "kosteczek" ze stykami. Miałem raz taki problem z Epsonem SX200 - uszkodzenie było zupełnie niewidoczne, a po wymianie jednej kosteczki awaria została usunięta (pasują one chyba ze wszystkich modeli na tusze 711-714, ja przekładałem z drukarki D92). Przy wyjmowaniu kosteczek z karetki trzeba uważać, by nie połamać mocujących je zaczepów.

0
  • #10 29 Gru 2011 17:05
    dymar1
    Poziom 11  

,,kosteczki" sprawdzałem pod silnym szkłem powiększającym wyglądają na dobre.

0
  • #11 30 Gru 2011 13:28
    borek24
    Poziom 11  

U mnie też nadal to samo. Też czyściłem styki. Płytka oglądana pod mikroskopem i sprawdzana przez elektronika i nie widzi nic co by mogło powodować jakieś problemy chyba, że uszkodzony któryś scalak ale tego to mi nie powie.

0
  • #12 30 Gru 2011 19:06
    dymar1
    Poziom 11  

drukarka stoi już dwa miesiące jak myślicie głowica już zaschła czy może jaszcze nadaje się do użytku ?

0
  • Pomocny post
    #13 30 Gru 2011 20:58
    konmaj
    Spec od drukarek

Jeżeli cały ten czas były włożone tusze, nie powinno zaschnąć - ewentualne drobne problemy z dyszami można zazwyczaj usunąć przez programowe czyszczenie głowicy.

0
  • #14 04 Sty 2012 20:02
    dymar1
    Poziom 11  

Biała flaga, problem nierozwiązany ,temat zamykam ,dzięki za zainteresowanie.

0
  Szukaj w 5mln produktów