Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma iP4300 - błąd B200, ale...

Daniels111 23 Gru 2011 21:34 8116 2
  • #1 23 Gru 2011 21:34
    Daniels111
    Poziom 8  

Witam. Postaram się krótko ;)
    Do drukareczki zostały włożone nowe tusze, wszystko było ok, poszła opcja czyszczenia w trakcie którego nagle drukarka wyłączyła się i nie dała się więcej włączyć, nawet bez głowicy.

Zakupiłem uszkodzoną identyczną drukarkę, w której elektronika była sprawna, lecz występował błąd B200. Jest to zwykle błąd oznaczający uszkodzoną głowicę.

Pierwsze co zrobiłem to podmieniłem z tej zakupionej drukarki zasilacz, niestety moja nie ruszyła. Wtedy podmieniłem płytę i to pomogło. Zasilanie wróciło. Nie wkładałem jeszcze głowicy. Niestety razem z płytą odziedziczyłem błąd B200. Podejrzewam, że moja głowica jest dobra. Z głowicą czy bez, błąd występuje.

2 dni szukam czy jest jakaś możliwość zresetowania tego, myślę że przełożona płyta "pamięta" jeszcze ten błąd z poprzedniej drukarki i dlatego nie chce działać nawet z moją - jak podejrzewam, sprawną - głowicą.

Czy jest jakaś możliwość zresetowania tego błędu? Modyfikacja EEPROMu? Cokolwiek? Moja drukarka bardzo mało była używana, praktycznie jest jak nówka dlatego szkoda mi się pozbyć.

Z góry dzięki za wszystkie porady.

Pozdrawiam i jednocześnie życzę wszystkim Wesołych Świąt.

1 2
  • Pomocny post
    #2 27 Gru 2011 19:46
    leeart

Poziom 34  

Błąd B200 z reguły oznacza uszkodzenie płyty głównej, która została uszkodzona od głowicy. Najczęściej tak uszkodzona płyta uszkadza każdą inną włożoną głowice. (VH monitor error [B200])

1
  • #3 24 Paź 2013 21:52
    magdalenajolanta
    Poziom 2  

W przypadku bledu B200 ksiazka serwisowa Canon zaleca w przypadku 10 migajacych swiatelek i tego bledu na LCD:

10 times VH monitor error [B200] The internal temperature
    exceeded the specified value. - czyli przekroczenie wewnetrznej temperatury urzadzenia. Zalecane przy tej okazji problemy mogly powstac dzieki:
    (1) Head contact pin condition of the carriage unit
    (2) Cable connection (especially the carriage FFC)
    (3) Part replacement - zalecana wymiana czesci
    - Print head and logic board (Replace them at the
    same time.) GLOWICA I PLYTA GLOWNA, wymienic w tym samym czasie (bo jesli zalozysz tylko nowa glowice moze ci spalic przez nawalona plyte glowna)
    - Power supply unit - zasilanie - tez moze byc walniete i powodowac zwarcia.

Jesli ktos potrzebuje SERVICE MANUAL do CANON MP 630/640 i MP830 to pisac tam jest opis wszystkich bledow i zdjecia jak rozebrac to urzadzenie na kawaleczki :)

0