Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Beta V: Aux-in zamiast kaseciaka

asedas 24 Dec 2011 00:04 8949 5
    asedas
    Level 11  
    Witam,

ponieważ przeczytałem sporo na forum a nie znalazłem rozwiązania ani nawet naprowadzenia zakładam nowy temat. Otóż projekt zakładał przerobienie kasety na wejście małego jacka w radiu VW Beta V Grundiga. Zrobione zostało:

1. wyjęcie mechanizmu kasety
    2. oszukanie kasety (przy przełączeniu radio myśli, że jest kasetka)
    3. podłączenie się w tor audio kasety z gniazdem małego jack'a, aby dało się podłączyć dowolne źródło muzyki

Wszystko ok, ale... podłączyłem się w tor audio do układu TDA7340G (piny 35,36), aby wlutować gniazdo jack, ale:

- po przełączeniu w radio na kasetę słychać bardzo cicho dźwięk z podłączonego mp3 playera,
    - zwiększenie głośności nic nie daje na kasecie (żadnej zmiany przy przekręcaniu gały, ledwo słyszalny dźwięk z aux), ale po przełączeniu na radio głośność się zmienia (w zależności od tego jak pokręciliśmy gałą)

Moje pytanie: czy dobrze się wpiąłem? i czy to ma szanse zadziałać? coś robię źle, skoro nic nie słychać... gniazdo jack uziemiłem. Załączam zdjęcie gdzie sie wpiąłem (pod kondensatory przy wejściu do TDA7340G), schematy i zdjęcie całego radia z góry i dołu. Może ktoś pomoże...

radio od góry i od tyłu:

tutaj się wpiąłem (od tyłu, przerywane linie są ścieżkami z drugiej strony):

a schemat radia tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=426874

Z góry dzięki za pomoc!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kizek
    Level 35  
    Czy kolego uwzględnił ewentualną składowa stałą na wejściu "scalaka".
    Arutim
    Level 20  
    Kiedyś jak się wpinałem w jakieś radio w ten sposób to za cholere nie chciało to grać. Pomogło dopiero podpięcie wejścia przez potencjometr 10k (wejście i masa na potek, mp3 na suwak). Kondensator szeregowy to podstawa bo można uśmiercić mp3 lub scalaka w radiu...
    asedas
    Level 11  
    Dzięki chłopaki za oddzew.

@kizek:
    mówisz o 4V? układ zostawiłem jak jest, więc to może to... chociaż nie wiem, czy to nie powinno iść tak jak szło z przedwzmacniacza?

@Arutim:
    dzięki, może spróbuję jak mówisz. tylko dzisiaj już nie zdążę kupić potencjometra, bo wiadomo :) spróbuję po świętach i dam znać co z tego wyszło.

Wesołych Świąt!
    Vellpens
    Level 11  
    Witam wszystkich.
    Mam takie same radio i też ostatnio przyszło mi do głowy wykonanie takiego wejścia aux. I stąd pytanie do użytkownika asedas czy udało się to wykonać te podłączenie?
    Jeśli tak to proszę o opisać jak to powinno wyglądać. Byłbym również niezmiernie wdzięczny za jakikolwiek schemat albo opis na zdjęciu.
    Pozdrawiam.
    omaral
    Level 9  
    Sorki za odświeżenie starego tematu ale czy autor lub ktoś inny w temacie mógłby opisać w jaki sposób zrobić:

asedas wrote:

2. oszukanie kasety (przy przełączeniu radio myśli, że jest kasetka)