Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy mogę pod to kino podpiąć inny odtwarzacz?

Verona 24 Gru 2011 00:56 1427 4
  • #1 24 Gru 2011 00:56
    Verona
    Poziom 23  

Witam. Mam stare kino domowe Philips LX8300SA. Wszystkie głośniki nie są podłączone pod DVD, lecz pod wielki subwoofer philips sw 8300 z zestawu, i dopiero od niego idzie gruby kabel z płaską wielopinową wtyczką, podobną do np. komputerowego LPT. Nie wiem jak ona się nazywa, w sieci nie mogę znaleźć żadnych informacji.

Chcę wymienić odtwarzacz na jakiś inny dowolny z innego zestawu kina domowego by mieć HDMI, jednak wszystkie inne jakie oglądam mają głośniki podłączane pod samo DVD, nie pod sub i żadne nawet philipsa nie ma tej dziwnej wtyczki od subwoofera.

Więc jak mogę zamienić odtwarzacz? Same głośniki mogę odłączyć od suba i podłączyć pod inny odtwarzacz, no ale co wtedy z tym aktywnym subem?

Proszę o pomoc

0 4
  • #2 24 Gru 2011 01:32
    Pablo1964
    Moderator

Głośników nie podepniesz pod odtwarzacz DVD. Musisz mieć wzmacniacz lub amplituner. Mylisz pojęcia - piszesz o DVD mając na myśli zintegrowany zestaw KD. A to jest zły wybór - za parę lat zmienią się ztandardy i będziesz miał ten sam problem.

0
  • #3 24 Gru 2011 01:50
    Verona
    Poziom 23  

Nie martwi mnie to co będzie za kilka lat - tylko to co teraz. Kino musi zostać bo to nie ode mnie zależy.

Pisząc DVD miałem na myśli zintegrowany KD, i to jego chcę właśnie wymienić - ale nie głośniki. Problemem jest ta głupia wtyczka której nawet nigdzie w google nie znalazłem - zupełny brak informacji co i jak. A amplituner za drogi.

0
  • #4 24 Gru 2011 06:23
    romeok01
    Poziom 35  

Możesz do tego zestawu podłączyć odtwarzacz DVD, który posiada cyfrowe wyjście audio SPDIF.
    Na stronie 225 instrukcji obsługi opisane jest podłączanie cyfrowego sprzętu audio.
    Instrukcja do pobrania niżej.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo