Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP Pavillion - dziwny dźwięk, bzyczenie, syczenie, piszczenie,

24 Gru 2011 01:10 3473 5
  • Poziom 2  
    Witam,
    Od dłuższego czasu mam laptopa HP Pavillion DV8T, ostatnio rozkręciłem go żeby oczyścić radiator i od tego czasu zaczęło dziać się z nim coś dziwnego, jakieś piski, bzyczenia i syki w jednym, równomierny odgłos wydobywający się z wnętrza, nie działo się to od razu po tym zabiegu, ale mam wrażenie jakby z dnia na dzień narastał, nie jest jakoś bardzo głośny ale strasznie irytujący, denerwujący i uciążliwy. Po dłuższym czasie aż głowa zaczyna boleć. Czytałem podobne tematy ale żaden nie dotyczył dokładnie tego. Odgłos jest taki sam bez względu na obciążenie, przy maksymalnych go nie słyszę bo wentylator tak mieli że zagłusza, ale bzyczące syczenie zaczęło ujawniać się nawet po podłączeniu słuchawek, wcześniej nic podobnego nie było słychać. Przy pracy na baterii od zawsze bzyczał, ale tak było i przy wcześniejszym laptopie - hp nc6400, wydaje mi się że te odgłosy są niezależne od siebie. Poza tym nie ma jakichś spadków w wydajności czy cokolwiek, ale praca przy nim stała się niezwykle uciążliwa...
    Proszę o pomoc i z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje.

Specyfikacja laptopa:
    System: MS Windows 7 Ultimate 64-bit SP1
    CPU: Intel Core i7 720QM @ 1.60GHz
    RAM: 4,00 GB 2-Kanałowy DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)
    Płyta: Hewlett-Packard 7001 (CPU)
    Grafika: 1024MB GeForce GT 230M (HP)
    Dysk: 488GB Hitachi Hitachi HTS725050A9A364 (SATA)
    Napęd: hp DVDRAM GT30L
  • Poziom 26  
    kamilo-prv napisał:
    ostatnio rozkręciłem go żeby oczyścić radiator

Czy zdejmowałeś radiator, czy czyściłeś bez zdejmowania?
  • Poziom 2  
    Czyściłem bez zdejmowania, ale i tak musiałem całą płytę główną wykręcić do tego.

Właśnie rozkręciłem go raz jeszcze i dokładnie osłuchałem samą płytę główną.
    Odłączanie poszczególnych elementów od niej nic nie zmieniało. Wydobywał się gdzieś z okolic radiatora. Dopiero jak pomyślałem żeby zatrzymać wentylator, wtedy dźwięk ustał. Tyle że jest on taki sam bez znaczenia czy kręci się szybko czy wolno, dopiero jak się zatrzyma to milknie. Nie wiem o co tu chodzi, może coś z jego zasilaniem?
  • Poziom 14  
    Wydaje mi się że problem raczej będzie po stronie wentylatora i najlepiej będzie go wymienić.
  • Poziom 2  
    Poszukam jakiegokolwiek i podłącze na próbę, ciekawe czy ten dźwięk ustąpi.
  • Poziom 2  
    Z uwagi na święta trochę mi to zajęło, ale efekt był niestety taki jak się spodziewałem, podłączenie innego wentylatora nic nie zmieniło, ten irytujący dźwięk nie ustąpił ; /