Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybór telewizora plazmowego 50 cali

lukand 24 Gru 2011 09:09 1328 4
  • #1 24 Gru 2011 09:09
    lukand
    Poziom 9  

Witam!

Usiłuję dokonać optymalnego wyboru odbiornika, ale niestety gubię się w mnogości oznaczeń rozmaitych funkcji. Nie wiem jak zawęzić pole poszukiwań do kilku a nie kilkunastu modeli w określonym przedziale cenowym. Zależy mi na wyjaśnieniu następujących kwestii:

1) Czy wykonalny jest wybór modelu telewizora tak, aby podając sygnał z płyty DVD nie otrzymać efektu „mydła” zamiast „żylety”?

2) Czy lepszy jakościowo były model HD Ready a nie Full HD zakładając, że nie chcę tracić na percepcji odbioru sygnału SD?

3) Wobec bałaganu jaki zapanował u niektórych nadawców (brak sygnału automatycznego dostosowania formatu obrazu, co skutkuje utratą komfortu odbioru - zmniejszenie powierzchni obrazu) zależy mi na wyborze modelu, który wyposażono w funkcję automatycznego dostosowania wielkości obrazu.

• #2 24 Gru 2011 10:31
    wiq97
    Poziom 11  

1. Tak. Zależy czy na płycie DVD masz dobrą rozdzielczość.
    2. Niema różnicy bo i tak odbiornik może być HD (nie wiem po co ful HD)
    3. Ma tą funkcję
    Tylko że lcd 42" może być? Mam sprawdzony.

Telewizor LCD LG 37LD465 37"
    1480 zł

LG 50PJ350 50"
    2000 zł

• #3 24 Gru 2011 10:51
    lukand
    Poziom 9  

Dzięki za wskazówki. Mam jeszcze kolejną wątpliwość. Otóż dysponuję materiałami zapisanymi w formacie zgodnym z DVD. Jeżeli odtwarzam je na kineskopowym monitorze komputera, to nie mam zastrzeżeń do jakości. Ostatnio testowałem te zapisy na panoramicznym monitorze LCD 23 cali firmy Samsung (1920×1080) i tutaj porażka. Obraz jest „rozmydlony”. Czy to wina technologii LCD, czy też konkretnego modelu monitora?

• #4 24 Gru 2011 12:22
    wiq97
    Poziom 11  

Przez co odtwarzałeś ten film? To wina modelu. Może być wina odtwarzacza. Ja mam LCD LG 37LD465 37" odtwarzam z dysku LG 500 GB na USB i super, w ustawieniach zrobiłem na max wspomaganie. Na kompie mam gorszą jakość, a na telewizorze super.

• #5 24 Gru 2011 13:28
    lukand
    Poziom 9  

Był to zapis zachowany na twardym dysku. Korzystałem z programu SMPlayer a monitor to SA300.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME