Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Grundig AD182H zasilane z prostownika

radziorog 24 Dec 2011 10:06 3622 3
 • #1
  radziorog
  Level 10  
  Witam!
  Otóż mam wyżej wymienione radio wymontowane z Fiata Brava, postanowiłem że zrobię zamiast kasety wyjście AUX, kable już podłączyłem według poniższej instrukcji. Złożyłem radio i w samochodzie mam zamontowane już drugie i nie chcę na razie go odłączać i chciałem podłączyć je do zasilania w domu, więc wziąłem prostownik i znalazłem w jakiejś instrukcji opis pinów, i tak podłączyłem w sektorze A do 7 +12, a do 8 masa i włączam radio, przez chwilę działa i po kilku sekundach wszystko gaśnie i czy jest możliwość aby to radio działało od zasilania prostownika?
  I jeszcze mam pytanie, może ktoś już tak zrobił, zamiast kasety, zrobił wyjście AUX i czy, żeby słuchać muzyki z mp3 to muszę włożyć kasetę do radia?  Schemat pinów, przy w moim radiu mam trochę inaczej:
  Radio Grundig AD182H zasilane z prostownika

  Zdjęcie pinów w moim radiu:
  Radio Grundig AD182H zasilane z prostownika
 • Helpful post
  #2
  boro1234567
  IT specialist
  Prostownik nie nadaje się do zasilania radia.
  Najlepiej do tego celu wykorzystać lub zaadoptować jakiś zasilacz 12V o odpowiedniej wydajności prądowej.
 • #4
  radziorog
  Level 10  
  Dobra, podłączyłem pod aku działa ładnie, teraz czy jest jakaś możliwość oszukania radia że jest włożona kaseta, bo chcę umieścić zamiast automatu do kaset mp3 z kartą pamięci. Jak jest włożona kaseta wystarczy nacisnąć przycisk MODE aby zmieniło się na radio, a ja chciałbym żeby nadal się przełączało przyciskiem MODE, tylko żeby automatu do kaset nie było. Ma ktoś jakiś pomysł?