Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne sterowanie bramą telefonami DECT

15 Gru 2004 19:14 7341 15
  • Poziom 10  
    Mam trzy telefony PANASONIC KX-TCD445. Chcę sterować nimi bramą wjazdową (z opcją furtki). Jak to rozwiązać i co dokupić?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    Czy te telefony mają być tylko do sterowania bramą czy też działać jako telefon. Chodzi mi o to czy do bazy jest podpięta linia czy nie, bo jeżeli nie to sprawa jest bardzo prosta.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Do bazy jest podpięta linia. Telefony mają działać normalnie między sobą łączność wewnętrzna itp. Myślałem o urządzeniu BRAMOTEL ale on potrafi sterować tylko jednym elektrozaczepem. Ja chcę zrobić bramę z opcją furtki (czyli jak w telefnie nacisnę coś tam to brama, a jak inny klawisz to futka) - no i dalej już nie kapuję jak to zrobić w przyzwoitej cenie.
  • Poziom 33  
    najprostrzym sposobem to nabyc na allegro za grosze centralke tel. DIGITEX DCT 12 (platan classic 12 ) w wersji najmniejszej 2 linie miejskie 6 wew. w niej mozesz sterowac 2 zaczepami z poziomu tel. wciskajec kod z tel. *41 to 1 zaczep albo *48 2 zaczep niewspomne ze mozna do niej podlaczyc 2 bramofony tego producenta

pozdrawiam

oscar2000
  • Poziom 10  
    Do tej centralki jak rozumiem podłączam bramofon tej firmy. A jak się podłącza centralkę do urządzenia sterowania bramą? Bezpośrednio kabielkiem z centrali do sterownika bramy czy jakoś inaczej?
  • Poziom 33  
    w centralce masz styki do sterowania ryglem lub innym urzadzeniem powiedzmy brama wpisujesz *41 lub *48 i zwalniasz na 5 s. okreslony zaczep bramofonu lub cos innego.....mozna w prosty sposob sterowac otwieraniem brama raz *41 otwarcie a drugi raz *41 zamkniecie bramy zalezy od sterownika bramy....

oscar2000
  • Poziom 10  
    a co z identyfikacją numeru, zadziała z centralą?
  • Poziom 33  
    niestety centrala nie przepuszcza clipa ....

oscar2000
  • Poziom 12  
    Inne rozwiązanie polega na tym:
    zaopatrz się w jakąkolwiek centralę z clipem, gdzie możesz podłaczyć na porty wewn. swoją baze z panasonikami dect. Ewentulanie SX205 siemensa, gdzie bezpośrednio dologujesz telefony dect. Do tego potrzebny będzie domofon, który można podłaczyć na analogowy port wewnętrzny centralki. Takie cudo, którym można wysterować DTMF 2 styki kosztuje 610 zł netto. Jakby co to wiecej szczegółów na www.aksonet.pl

Andrzej
  • Poziom 10  
    Wybrałem rozwiązanie:
    sterownik bramy firmy FAAC 740 - bramotel-telefony DECT
    Na razie podłączyłem to i działa oprócz jednego - otwierania z telefonu.
    Jaki przekaźnik i jak muszę wstawić aby otworzyć bramę z telefonu DECT.
  • Poziom 10  
    Pomocy! Jaki przekaźnik wstawić? facet który robił bramę i podłączał uciekł. Jaki przekaźnik do tego bramotela?
  • Poziom 27  
    obcyrm napisał:
    Pomocy! Jaki przekaźnik wstawić? facet który robił bramę i podłączał uciekł. Jaki przekaźnik do tego bramotela?

Nie wiem jaki przekaźnik obsługuje Bramotel pewnie 12V sprawdź w instrukcji, centralka Faac`a ma wejście OpenA, pod które włączasz przekaźnik. O fachowcu nie będę się wypowiadał, być może zrobił on bramę i jest ślusarzem, a podłączył sterownik - tak przy okazji.
  • Poziom 10  
    Podłączyłem przekaźnik zwierny 12VAC i chodzi. Dzięki:)
  • Poziom 11  
    obcyrm napisał:
    Mam trzy telefony PANASONIC KX-TCD445. Chcę sterować nimi bramą wjazdową (z opcją furtki). Jak to rozwiązać i co dokupić?

Czy te telefony mają być tylko do sterowania bramą czy też działać jako telefon. Chodzi mi o to czy do bazy jest podpięta linia czy nie, bo jeżeli nie to sprawa jest bardzo prosta.

Dodano po 8 [minuty]:

obcyrm napisał:

Inne rozwiązanie polega na tym:
    zaopatrz się w jakąkolwiek centralę z clipem, gdzie możesz podłaczyć na porty wewn. swoją baze z panasonikami dect. Ewentulanie SX205 siemensa, gdzie bezpośrednio dologujesz telefony dect. Do tego potrzebny będzie domofon, który można podłaczyć na analogowy port wewnętrzny centralki.

Dodano po 5 [minuty]:

obcyrm napisał:

mam 2 telefony w tym standardzie i tez szukam rozwiązania