Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja n skacząca jakość

24 Gru 2011 11:20 3153 7
  • Poziom 10  
    Witam

Wczoraj założyłem nowy konwerter quad i 2 nowe kable, oprócz nich został 1 stary kabel. Na tym starym kablu pokazuje siłę ok 90-97% a jakość zależnie od kanału od 50 do 90% i łapie wszystkie kanały. Na nowych kablach siła jest ok 88% a jakość na niektórych kanałach nawet hd jest ok 25-50%. Ale nie odbiera polsat hd, tvp1hd, axn hd, discovery tylko world i science.

Kabel to:
    KABEL ANTENOWY RG 6U CCS-100m-rolka
    CENA 1zł = 2m przewodu
    Licytując 5szt dostajesz kabel długości 10m
    Przewód koncentryczny RG-6U CCS dedykowany do telewizji przemysłowej. Wykonany z wysokiej jakości materiałów idealnie sprawdza się jako element budulcowy sieci monitoringu.
    Zastosowanie do antenowych instalacji tewizji naziemnej , kablowej , satelitarnej.
    Opis
    Model RG6U 100m
    Średnica żyły: 1,0mm CCS
    Oplot: 48/0,12 + folia AL.
    Średnica izolacji wewnętrznej: 4,8mm PE pianka
    Średnica zewnętrzna: 6,8mm PCV
    TŁUMIENIE:
    ok. 24db/100m dla częstotliwości od 5 do 1200Mhz
    ok. 28db/100m dla czestotliwości od 1200 do 2500Mhz

Czy to wina kabla, końcówek czy czegoś innego?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Fakt, że kabel nie najwyższych lotów ale bez przesady. Zaraz usłyszysz, że tylko Triset jest OK. ;)

Zacznij od sprawdzania złączek oraz prześledź czy nigdzie przewód nie jest uszkodzony, załamany, itp. Następnie korekta ustawienia konwertera i anteny.

Co to za Quad?
  • Poziom 10  
    Wydaje mi się, że to jednak kabel będzie winny. Mam ustawione najlepszą jakość jaką dało się uzyskać, a kabel nie jest nigdzie zgięty.
    Konwerter to:
    KONWERTER SATELITARNY QUAD 0,3dB BLOW
    Konwerter QUAD - 4 niezależne konwertery w jednej obudowie. Konwerter tego typu służy do odbioru jednej satelity przez cztery odbiorniki satelitarne.
    Charakterystyka:
    Częstotliwość wejścia: 10.70 GHz ~12.75 GHz
    L.O. Freq: 9.75/10.6 GHz
    Poziom szumów: 0.3 dB
    wysuwana osłona złącza "F" zintegrowana z obudową
    średnica uchwytu: 40 mm
  • Poziom 24  
    Jeśli masz podłączone kilka tunerów, to dla odłączaj poszczególne i sprawdź czy sygnał się zmienia. Tak dla sprawdzenia czy wszystko OK z separacją wyjść, czy innymi zakłóceniami.

Tak na marginesie, to konwerter też nie z najwyższej półki. Także warto przyjrzeć się czy pracuje poprawnie, jeśli tak, to bardzo dobrze, może zostać.
  • Poziom 10  
    Na razie mam jeden tuner. Przełączałem ten stary kabel między wszystkimi czterema wyjściami i na każdym jest taki sam sygnał.

A może przyczyną jest podłączenie nie najlepszego kabla do kiepskiego konwertera?
  • Poziom 24  
    Czemu nie, jak kilka elementów "niskiej jakości" to szanse, że to nie będzie działać tak jak trzeba rosą.

Jak wszystko będzie wskazywać na kabel to go wymieniaj.
    Wytyczne co do parametrów kabla, tak "mniej-więcej":
    - żyła najlepiej miedziana, 1,13mm.
    - gęsty oplot, nie musi być miedziane, ekranowanie 90 dB.
  • Poziom 10  
    Kurde, jakość na tvp1 hd, mgm hd, discovery world i discovery showcase hd spadła do 0 i jest brak sygnału. Chyba to wina konwertera, bo antena jest naprawdę mocno przykręcona a wiatr dzisiaj nie dmucha.

EDIT:
    Jednak czasami działa. Ale często jakość spada na 0.