Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka karta do plyty Gigabyte K8NF-9

24 Gru 2011 11:24 2385 29
  • Poziom 19  
    Tak jak w temacie potrzebuje nową kartę graficzną bo stara została uszkodzona ( GeForce 7600GS 256mb 128bit PCI-E )
    Tylko teraz nie za bardzo wiem jaką kupić chciałbym lepszą od mojej starej karty ale nie wiem jaką mój kom maksymalnie uciągnie.
    A mój komp to :
    Zasilacz : 350W
    Procek : AMD athlon 64 3200+ s939
    Ram :Goodram 2x512mb DDR 400
    Dysk : WD2500JS Sata II.

I teraz jaką karta do tego kompa była by najlepsza ?
  • Poziom 40  
    Jaki budzet ?
    Co to za zasilacz ?
  • Poziom 43  
    Odpowiedz na pytania kolegi, które zadał powyżej.

Patrząc na konfigurację to maksymalnie GF 8600GT.
  • Poziom 19  
    około 150zl.
    Zasilacz to wraz z obudowa logic.
  • Poziom 43  
    Czyli pewnie zasilacz też Logic - do wymiany.
    Proponuję kupno Fortrona 400W z linią 12V co najmniej 18A za 70zł z allegro a za resztę wspomnianego GF 8600GT z dobrym chłodzeniem.
  • Poziom 19  
    A stary zasi nie uciągnie tej karty ?
    Nigdy z nim problemu nie było.
    A taka karte nową można jeszcze kupić ?
    czy tylko już używaną ?
  • Poziom 43  
    Nowych już nie produkują bo ta karta miała premierę ponad 4 lata temu. Poza tym nawet jakby były jeszcze gdzieś nowe to byłyby zupełnie nieopłacalne.

Zasilacz masz bardzo kiepskiej jakości i jest duże prawdopodobieństwo że z nową kartą nie będzie wstanie sobie poradzić a objawami mogą być ciągłe restarty lub w najgorszym wypadku spalenie i uszkodzenie któregoś podzespołu przy okazji.
  • Poziom 19  
    Dobra to karta kupiona.
    Jeszcze zasi muszę kupić.
    A czym najlepiej usunąć stare sterowniki od karty ?
  • Poziom 43  
    Przez deinstalator, następnie wyczyścić rejestr CCleanerem.
  • Poziom 19  
    Ale nową karte mogę spokojnie włożyć tak ?
    Potem usunąć stare sterowniki i nowe zainstalować.
  • Poziom 19  
    A jak w ogóle odinstalować stare sterowniki od karty ? Gdzie to jest i jak to się nazywa ?
  • Poziom 21  
    Przecież wariato już Ci odpowiedział na to pytanie!

1. Odinstaluj aplikację sterującą kartą graficzną oraz sterownik karty z poziomu dodaj usuń programy.

2. Restartujesz kompa i uruchamiasz kartę graficzną na sterownikach systemowych,czyścisz system po resztkach sterownika i jej oprogramowaniu ręcznie lub za pomocą programów,np CCleaner.

3. Wgrywasz najnowszy pakiet sterowników do obsługi płyty głównej, restartujesz kompa.

4.Instalujesz nowy sterownik karty graficznej oraz jak trzeba oprogramowanie karty graficznej.

5.Z uruchom dajesz komendę dxdiag - robisz testy grafiki i reszty.

Jaką kartę kupiłeś? Pytasz o kartę, czy możesz ją włożyć to może podasz jakieś szczegóły? Zasilacz wymieniłeś?
  • Poziom 19  
    Nie zrobiłem tylko punktu 3 i 5. Kartę kupiłem taka jak polecaliście czyli 8600Gt. Zasilacza jeszcze nie kupiłem.
  • Poziom 21  
    .::TeLeMaNiAk::. napisał:
    Zasilacza jeszcze nie kupiłem.

To kup, oszczędzisz sobie późniejszych rozczarowań i kłopotów.
    Pamiętaj o tym, ze inne są sterowniki do Xp inne do Visty czy Win7.
    Nie napisałeś jaki masz system.
  • Poziom 19  
    Na dniach zakupie. Jakiś 400W wystarczy? Komp został też ulepszony o pamięć ram jest teraz 2gb. A system posiadam xp. Czy ominięcie tych dwóch punktów co podales można zostawić czy trzeba to zrobić również? Ale zauważyłem jeszcze jedną rzecz mianowicie na pulpicie gdy jest ustawiona maksymalna rozdzielczość ekranu to niektóre ikony i napisy takie jakby widać za mgła. Na innej rozdzielczość też to występuje. Czy to wina karty ?
  • Poziom 21  
    Nie, to nie wina karty. Jak zainstalujesz odpowiednie sterowniki i je skonfigurujesz wszystko będzie ok. Co do punktów, o które pytasz. Ostatni możesz pominąć jesli nie chcesz jej przetestować. Możesz do tego użyc różnych programów ale to już inna para kaloszy. Pamiętaj natomiast o jednym. Zawsze po deinstalacji czy instalacji jakichkolwiek sterowników czy programów wykonujesz ponowny rozruch systemu.

Tu np masz sterowniki. Pamiętaj też o różnicy między platformą 32 a 64 bitową:

http://www.geforce.com/Drivers
  • Poziom 19  
    Przetestować to w sumie jej nie zaszkodzi tak też zrobię. Co do rozruchu to tak wiem i tak też robiłem. A co do zasilacza to 400W wystarczy?
  • Poziom 21  
    Wystarczy. Ja bym kupił na Twoim miejscu jakąś porządną pięćsetkę ale to już Twój wybór, nie sugeruj się tym. Ja już tak mam, że wszystko muszę "na zapas" :-)
  • Poziom 19  
    A ile kosztuje taka dobra 500setka ?
  • Poziom 19  
    Czyli wina tego że niektóre ikony i napisy na monitorze widać jak przez mgłę to wina sterowników? Czyli pobrać nowe i zainstalować jeszcze raz tak?
  • Poziom 43  
    Czyli pozbądź się tego badziewia o nazwie LOGIC.

Czy to wina sterowników to sprawdź.
  • Poziom 19  
    Myślisz że to wina zasilacza?
  • Poziom 21  
    .::TeLeMaNiAk::. napisał:
    Myślisz że to wina zasilacza?

Napisałem Ci już że nie. Nie pytaj o to samo tylko wstaw nowy zasilacz, zainstaluj sterowniki i skonfiguruj ekran. Potem zadawaj pytania jak coś Cię będzie nurtowało. Kasek ma racje. Pozbądź się tego badziewia. I tak go musisz wymienić, wiec po co się ciągle pytasz o to samo?
  • Poziom 19  
    Sterowniki mam chyba dobre. Wklejam screen na którym widać testy oraz jakość obrazu widać że na środkowym pasie ekranu wszystko jakby slabo widoczne.
    Jaka karta do plyty Gigabyte K8NF-9
  • Poziom 19  
    Zasiłacz to lepiej 500setkę kupię lepiej bo zawsze będzie na zapas a procka można też później zmienić na lepszego. A maksymalnie jaki procek podejdzie do tej płyty?
  • Poziom 21  
    Telemaniak. Chyba chcesz mieć bliskie spotkanie trzeciego stopnia z moderatorem za takie teksty. Ostrzegam - nie jest to zbyt przyjemne :-)
    Nie łaska samemu się trochę pomęczyć?

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-k8nf-9_1x/

Czy tylko czekasz na gotowca?
    A tu już dokładnie na tacy ale to już ostatni raz, bo sie rozleniwiłeś!

http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=1860
  • Poziom 19  
    Nie chciałbym mieć takiego spotkania :p ja wolę zapytać kilka razy niż kupić jakieś bądziew :) dlatego wolałem zapytać :)
  • Poziom 19  
    No to kupiłem zasiłacz 500W firmy coolermaster. Zobaczymy co będzie teraz za efekt działania karty.
  • Poziom 19  
    Po wymianie zasilacza wszystko ok.
    Temat można zamknąć.