Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner DVB-T USB pod komputer - Czy antena da radę ?

24 Gru 2011 12:10 12594 9
  • Poziom 30  
    Witam

Zastanawiam się na kupieniem zestawu tunera DVB-T USB pod komputer i antenką dookolną.

Czy ta antenka wystarczy ?
    Tutaj jest zasięg dla mojej miejscowości :

Ostatecznie mam jeszcze w piwnicy starą antenę siatkową.

A oto i zestaw za 65 zł :

• Poziom 39  
    Musiał byś mieszkać blisko nadajnika (kilka kilometrów), lepiej poeksperymentuj z tą siatkową.
  • Poziom 12  
    Weź siatkową zasilacz 2m kabla i w domu możesz mieć obok kompa. Ja mam antenę za telewizorem.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    makaronmc napisał:
    Czy ta antenka wystarczy ?

NIE.
    Cytat:
    Tutaj jest zasięg dla mojej miejscowości :

Popraw tą mapkę, ponieważ tu nie widać żadnego tzw. zasięgu a tylko Twoją miejscowość. :!:
    Cytat:
    A oto i zestaw ...

Pamiętaj, że taki odbiornik w porcie USB to tylko kłopoty a i czułość takiego "czegoś" jest około 10 razy słabsza od zwykłego odbiornika/dekodera .

Zobacz, że do Tarnawatki masz około 40km i około 10 razy mniejszą czułość odbiornika a nadajnik z mocą 25kW ERP.
    http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_E1J

Myślę, że antena "siatkowa" ze wzmacniaczem na dachu dopiero będzie mogła podołać Twoim wymaganiom.

"Siatka" (antena) na parapecie - słabo to widzę.

Pozdrawiam.
    PS. W profilu podałeś miasto : POLAND --- zastanów się nad zmianą nazwy miasta w Twoim profilu.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    makaronmc napisał:
    Więc chyba sobie odpuścić ?

Z tą antenką typu ¼GP :

Osobiście bym odpuścił - po co się denerwować a i cholesterol zwiększać czy w drastycznych przypadkach "wołać" o zawał. :cry:

Totalny BEZsens .

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Osobiście mam DVB-T i tuner MPEG-4 wbudowany w LCD do tego stara Dexta ustawiona na Wrocław znajduje się ona na balkonie i kanały śmigają odległość do nadajnika ~~ 90 Km . Więc zastanów się czy nie zamontować siatkowej jakoś na zewnątrz żeby mieć spokój z TV, bo do końca 2012 roku będziesz musiał to zrobić o ile nie masz kablówki/N/C+/ lub innych platform ;-)
  • Poziom 1  
    Odświeżam temat bo wydaje mi się podobny a jestem zielony.

A więc: kupiłem podobny zestaw jak kolega i o dziwo, nawet z antenką zestawową "coś" łapie. Jeden kanał wyłapuje a jak osobiście "robię za antenę" to nie tnie i idzie oglądać. Problem w tym że chciałbym mieć więcej kanałów :) Mieszkam w Warszawie i nadajnik mam na PKiN około 3-4 km od miejsca zamieszkania, z tym że okna mam w przeciwnym kierunku, a sam nadajnik zasłania mi własny blok. Kombinując "na chłopski rozum" podłączyłem drutem miedzianym antenkę do krat które mam w oknach i dużej rozkładanej suszarki na ubrania :D:D poprawiło się ale nadal nie łapie wszystkich kanałów a te co złapie bardzo słabo działają (oglądać to się nie da). Idąc dalej podobnym tokiem myślenia (potrzebuję lepszej anteny, której nic by nie zasłaniało) zakupiłem przejściówkę i kablem koaksjalnym próbowałem podłączyć do gniazda antenowego w mieszkaniu.

I tutaj problem. Wiem że jestem w temacie ZUPEŁNIE zielony ale tak na logikę - jeśli z tego gniazda łapię parę kanałów ze zwykłego nadajnika naziemnego to chyba DVB-T tym bardziej powinno śmigać, zważywszy na bardzo małą odległość od nadajnika. Nie wiem jaka antena jest na dachu ale "zwykłą" tv łapie ze trzy, cztery kanały. Tymczasem po podłączeniu "do ściany" efekty są gorsze niż przy podłączeniu tej małej antenki z zestawu :( już nic nie kumam, błagam o jakąś sensowną radę, która mnie naprowadzi na rozwiązanie problemu :)

Połozenie: Praga północ, parter (!), dokładnie przeciwny kierunek niż nadajnik. Dziwi mnie to że antenka zestawowa daje jaki taki efekt (TVN HD lata jak po kablu) a podłączenie do anteny na budynku nic nie daje :(

Pozdrawiam
    Piksson

Przed napisaniem postu - proszę o przeczytanie zaleceń działu : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1990612.html i regulaminu Forum.
    Również Regulamin pkt 3.1.16 .
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
    [SP5ANJ]