Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet do gier dla zabicia czasu

Xerxex 24 Dec 2011 12:49 3637 8
    Xerxex
    Level 16  
    Witam serdecznie poczytałem trochę na temat tabletów , gdzie większość użytkowników przeznacza to urządzenie do czytania książek. Ja natomiast potrzebuję urządzenia do zabicia czasu w pracy i pomyślałem o tablecie ponieważ ma dużo większy ekran niż telefon komórkowy. Proszę o porady.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    daavid117
    Level 42  
    Najtańszy, byle jaki tablet + wszelkie gry na Android'a. Chyba, że się uprzesz i masz 1000 - 1300zł na tablet.
    daavid117
    Level 42  
    Xerxex wrote:
    Nie mam na to góra do 300 zł, czy podczas dokonywania zakupu zwrócić mam na jakieś szczególne specyfikacje sprzętu ?????
    Nie, bo wszystkie będą badziewne i nie podziałają za długo. Za 300zł można najwyżej kupić średni telefon z Androidem (używany).
    Xerxex
    Level 16  
    Naprawdę nie ma nic dobrego za tą kwotę ?
    Więc jestem w stanie wyłożyć większą kasę poproszę o propozycje jaki będzie najlepszy oczywiście za niewielką kasę ?
    zieloczek100
    Level 38  
    Do gier to min ok 1200zł, co chyba jest nie opłacalne, bo gra na tablecie to...
    dinos83
    Level 33  
    Xerxex wrote:
    Nie mam na to góra do 300 zł, czy podczas dokonywania zakupu zwrócić mam na jakieś szczególne specyfikacje sprzętu ?????

Za tą kwotę nie kupisz. Minimum to GoClever A73 ~480 PLN - Allwinner A10 1GHz, GPU Mali400 na którym powinny działać już gry 3D. Przez USB podepniesz urządzenie HID, pendrive, modem 3G. Po HDMI włączysz film 1080p na TV. Ekran 7" pojemnościowy i z multidotykiem. Jak na pierwszy tablet nawet fajna konstrukcja, tylko że za chwilę zapragnie się mieć 10" i tegrę 2/3.

Specyfikacja - bardzo ważny element przy tablecie poniżej tysiąca. Ponieważ każde urządzenie różni się od siebie: CPU, GPU, ilością ramu, ekranem pojemnościowym, rezystancyjnym, wersją systemu, wgraną nakładką i programami producenta. A nie mówiąc już o portach, czy ma wbudowane BT, GPS, 2 kamery itp. I o słabej baterii. Nie wszystkie urządzenia mają dostęp do marketu.

Powyżej tysiąca każdy tablet na androidzie jest praktycznie taki sam. Na dzień dzisiejszy jest wybór tylko pomiędzy tegrą 2/3 oraz iPadem i czy ma mieć wbudowane 3G.
    Najczęściej tablet ma ekran pojemnościowy w rozdzielczości 1280x800 10", CPU: Tegra 250 2x1 GHz (który ma problemy z 1080p profilem High), GPU: ULP GeForce 333 MHz, RAM: 1GB, BT, USB (micro, pełnowymiarowe lub 2), HDMI, GPS, 2 kamery, czytnik kart (micro lub pełnowymiarowe), System: 3.1, 3,2, 4.0.

Producenci nieraz zaskakują czymś czego nie mają inni np.
    Asus TF101 - w stacji dokującej klawiatura z pełnowymiarowymi 2 portami USB i baterią
    Acer A500 - pełnowymiarowe USB
    Toshiba Thrive AT100 - pełnowymiarowe HDMI i USB
    Sony Tablet S - brak HDMI, czytnik kart pełnowymiarowych SD, port podczerwieni, wsparcie dla gier PlayStation, dropbox 50GB, niecodzienny wygląd.

Ważnym elementem jest również jak długo producent wspiera dane urządzenie. Jak często wypuszcza aktualizacje oraz czy zamierza wydać aktualizacje do nowszej wersji systemu.
    zieloczek100 wrote:
    bo gra na tablecie to...

Czysta przyjemność - pad pod USB, TV przez HDMI
    http://youtu.be/ESzbbLGfiqc
    http://youtu.be/uP-Q1yFV5pw
    Za kilka lat przyjmie się granie w chmurze i nastąpi wypieranie konsol http://youtu.be/JEmkukxCTzw Ogólnie tablet mógłby być tylko łącznikiem z wykupionym odpowiedniej mocy VPS'em i można by było coś poważniejszego na tablecie wykonywać.
    Xerxex
    Level 16  
    Dzięki za podpowiedź. Jeszcze jedna sprawa ponieważ obecnie posiadam większą wiedzę na temat oprogramowania oraz nowości w zakresie telefonów komórkowych, natomiast bierną co do innych nowości rynkowych. Może ktoś jest mi w stanie napisać na jaki produkt można zwrócić uwagę który spełniałby role tak jak wyżej napisałem zabicia czasu w pracy pogrania w grę np. IPad lub coś innego ?