Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

THERMOWIND-kto miał do czynienia z tym piecem?

elea 24 Gru 2011 15:58 1561 0
    elea
    Poziom 1  
    zakupiliśmy akumulacyjny,dynamiczny piec Thermowind.Gdy ustawię pokojowy regulator temperatury na 20 0C,to już po 2 godzinach piec jest zimny i tylko ciepły na około 20 cm szerokości pieca...

1.Czy to jest prawidłowe działanie pieca?
    Na moje zgłoszenie tego problemu producent zalecił mi w ogóle nie załączać pokojowego regulatora temperatury,gdyż powiedział,że jak załączę ,to wentylator szybko wychłodzi piec i to jest normalne...

Po kilku dniach od zamontowania zauważyliśmy,że piec pobiera w dziennej taryfie.Po kolejnym zgłoszeniu tego faktu producentowi,okazało się,że chyba montazysta (pracownik firmy) ustawił nieprawidłowo wbudowany zegar sterujący na piecu lub sam zegar się poprzestawiał...Nikt z nas nic nie przestawiał,gdyż uznalismy,że wszystko jest prawidłowo zainstalowane.

W rzeczywistości była godz.15.15 ,a na zegarze godzina wskazywała 11.
    Ciekawe jakie rachunki będą skoro pobierał prąd w dziennej,droższej taryfie...

Skoro to jest piec dynamiczny ,to dlaczego mam nie ustawiać w ogóle pokojowego regulatora temperatury,tylko ma być na 0C?
    Jeżeli mam nie korzystać z tej funkcji wg zaleceń producenta,to w takim razie mam chyba wykorzystywany piec jako statyczny ?

Bardzo proszę o poradę.