Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie wykorzystuje swojej pełnej mocy (ASUS K73SV

24 Gru 2011 18:56 5981 9
 • Poziom 2  
  Witam. Posiadam laptopa asus k74sv i7 2670QM 3.1 GHz (turbo boost 2.0) 8gb ram karta navidia 540M 1gb. Gram w różne gry i mój problem polega na tym, że laptop załączy grę i siedzi cicho. Wentylator chodzi na najniższych obrotach, a gra chodzi tylko w najniższych detalach, nawet jak załączę najwyższe to nic się nie dzieje. Przeważnie po 1h (ale nie zawsze) zaczyna wentylator chodzić na wysokich obrotach, a gry śmigają nawet w najwyższych detalach. I mój problem polega na tym jakie ustawienia zmienić aby od razu po załączeniu każdej gry laptop zaczął pracować na miarę swoich możliwości?
 • Poziom 32  
  Może masz włączony tryb oszczędzania energii a nie wysoka wydajność?
  Włącz sobie jakiegoś benchmarka i porównaj wyniki z innymi w internecie :) Może po prostu masz... dobre chłodzenie...
 • Poziom 2  
  Na kompach aż tak się nie znam, ale np. ilość fps'ów zwiększa się jak laptop bardziej pracuje, a jak więcej pracuje to i wentylator bardziej chodzi. Po prostu po jakimś czasie zaczyna pracować na tyle ile potrzebuje gra, a nie od razu. np. jak słabo pracuje, mam niskie detale to mam 30 fps, a jak zacznie pracować dobrze to mam 100-120 fps i w tedy moge dać najwyższe detale i mam 30 fps na najwyższych tyle ile przedtem miałem na najniższych detalach.

  Cytat:
  Co to znaczy "nic sie nie dzieje" jak zalaczysz max detale w grze?

  Chodzi o to, że jak dam wyższe detale, gra zwalnia jeszcze bardziej, a laptop i tak nie postanawia zwiększyć swojej wydajności.
 • Poziom 32  
  Chodzi o to, że jak dam wyższe detale, gra zwalnia jeszcze bardziej, a laptop i tak nie postanawia zwiększyć swojej wydajności.
  Nie pomyślałeś, że już więcej NIE DA RADY?
  Nadal czekam na odpowiedź na moje pytania...
 • Poziom 13  
  Tak jak kolega wyżej pisał sprawdź ustawienia "zarządzania energią" w Windowsie lub aplikacji Asusa o nazwie Power 4 Gear. Możesz ją sterować w asusach zazwyczaj za pomocą klawiszy funkcyjnych (logo biegacza) lub skrótu na (często: klawiaturze Fn+ space).
 • Poziom 2  
  Poszukałem no i znalazłem. Miałem ustawione power4 gear entertainment. Jest jeszcze kilka innych opcji ustawienia, w tym "wysoka wydajność". Mimo tego że ją wybrałem nadal nie działa najlepiej. Poprawiło się, teraz mam w grach 2,6GHz a przedtem miałem 2.2GHz. Niestety nie mam takiej wydajności jaka jest gdy podłącze ładowarke. Zaraz po jej podłączeniu wszystko zaczyna działać b.dobrze, procek waha sie ok. 2.8GH, a gry chodzą w najwyższych detalach. Nie wiem co mam źle, że jeśli nie podłącze ładowarki to laptop nie chce wykorzystać max mocy.
 • Poziom 13  
  Zwróć zatem uwagę na te ustawienia w konfiguracji Power 4 gear. Chodzi o ustawienia na baterii. Interface Twojej wersji może być inny jako mój jest trochę zmodyfikowany ale logika będzie ta sama.
  Laptop nie wykorzystuje swojej pełnej mocy (ASUS K73SV
 • Poziom 30  
  Większość laptopów z dobrymi grafikami ma tak że przy pracy na baterii zmniejsza taktowania grafiki.W sporej części jest to zrobione sprzętowo i nie da się tego wyłączyć - takie rozwiązanie jest w celu wydłużenia pracy na baterii bo przy pełnym obciążeniu grafiki i procesora przy maksymalnych taktowaniach bateria starczyłaby na bardzo krótko czyli czas rzędu 30 minut
 • Poziom 2  
  Tak jak mówi kolega wyżej, chyba nie da rady tego zmienić. Mam 17 calowego lapka więc bateria szybko by siadła. Niżej pokaże co co robiłem i tak to niczego nie zmieniło.

  Najpierw wszedłem tutaj http://img405.imageshack.us/img405/1582/28518899.png ---> http://img24.imageshack.us/img24/2078/35665267.png ----> tutaj jest większość opcji możliwych do ustawienia http://img32.imageshack.us/img32/9610/91364712.png
  Wszędzie jest poustawiane tak samo zasilanie bateryjne jak i gdy laptop jest podłączony tak jak na zdjęciach.


  Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  [jankolo]